Tarım Bakanı Pakdemirli’den: Hububat fiyatı açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, açıkladıkları hububat alım fiyatlarının çiftçileri sevindirdiğini ve memnun ettiğini belirterek, bu yıl TMO'nun buğdayı 1650 liradan, arpayı da 1275 liradan alacağını söyledi.

Tarım Bakanı Pakdemirli’den: Hububat fiyatı açıklaması
banner200

Bakan Pakdemirli, Türkiye'nin en büyük tarım işletmesi olan Şanlıurfa'daki Ceylanpınar Tarım İşletmesinde hububatta ilk hasadın gerçekleştirildiğini belirtti.  Ceylanpınar Tarım İşletmesinde biçerdöverin direksiyonuna geçerek arpa hasadı yapan Pakdemirli, hububat sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Pakdemirli, yeni sezonun tüm üreticilere hayırlı, uğurlu ve bereketli olmasını diledi.

Tarımda alın terinin, toprağa verilen emeğin, atılan tohumun, edilen duanın ve bir yıllık emeğin meyvelerinin toplandığını anlatan Pakdemirli, şöyle konuştu:

"Bayram öncesi ilk hasadımızı yapmış olduk. Bildiğiniz üzere, hububattaki üreticimizi, üretici dostu politikalarla geçen yıl memnun etmiştik, bu yıl da yine Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı fiyatlarla hububat üreticimiz son derece memnun. Bu yıl da 1650 liradan buğdayı, 1275 liradan da arpayı Toprak Mahsulleri Ofisi olarak alacağımızı açıkladık. Çiftçimiz, üreticimiz memnun. Burada emek fazla, alın teri fazla, şu anda belki burada 40-50 derece sıcaklıktayız, biraz önce biçerdöverde arkadaşlarla hasat yaptık. Şimdi yavaş yavaş kamyonlara boşaltılıyor depolara, silolara doğru bunlar yola çıkacak. Hasadımızın hayırlı, uğurlu ve bereketli olmasını diliyoruz."

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tatar
Tatar - 2 yıl Önce

MaşAllah nir bardak çay etmiyor, bir kilo buğday, marifetmiş gibi açıklama yapıyorlar, çiftçi kimsenin umurunda değil,

Gokhan
Gokhan - 2 yıl Önce

Çokmus gibi bide övün uyorsunuz yazık yazık çiftçi nin emeğinin karşılığı bu deyil bir bardak çay 2 lira olmuş ne konusuyon

Senol
Senol - 2 yıl Önce

Arkadaş, iyi yorum yapmış. Bir bardak çay ile, bir kg buğdayı yan, yana koyun düşünün, barday çayın maliyeti, bir kg buğdayın maliyeti, tarım bakanim yapma, sevinmedik, girdileri hesaba kat.

Yasemin uludüz
Yasemin uludüz - 2 yıl Önce

Doğru çok sevindirmiş, tarımın bitirmiş bir surat karşında istifa eylese tarım bu ülkede düzelir. Kaç tane ürteici ekmekten ve kaç tane fabrika üretmekten , kaç hayvancılık işinden vazgeçti bu yüzünden yazarmısınız.

Deliktaşlı
Deliktaşlı - 2 yıl Önce

Bu fiyatlar size çok gelebilir ama satmaya gelince mümkün değil bu fiyattan almazlar bir sürü bahane ederek düşük alırlar

Köylü
Köylü - 2 yıl Önce

Bu fiyatmı memnun etti zaten bu fiyatlara geçen yıl buğday satılıyordu hangi çiftçi memnun bu fiyatlardan

Ferhat Aydoğan
Ferhat Aydoğan - 2 yıl Önce

Tarımı bitirdiniz cifciyi bitirdiniz hayvancılık bitirdiniz siz ne iş yapıyorsun herşe zam her gün mazot yem fiyatına zam yapıyorsun marifet yapmış gibi Bi de cıkıp konusuyorsunuz...

Harika
Harika - 2 yıl Önce

Allah da seni sevindirsin


banner251