Tarım Bakanı Pakdemirli’den atama açıklaması!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tarım Bakanlığı ve ilgili kurumlara yapılacak atamalarla ilgili konuştu. Pakdemirli, “Norm kadrolarımız müsaade ettikçe de personel alımlarına devam edeceğiz ancak bugün için ben bu atama bekleyen arkadaşlarıma ‘şu kadar kişiyi alacağız.’ gibi bir haberim yok, bunu da açık açık söyleyelim” dedi.

Tarım Bakanı Pakdemirli’den atama açıklaması!
banner200

CHP, MHP ve İYİ Partili isimler, Bakan Pakdemirli'ye Tarım Bakanlığına atama taleplerini iletti ve alımların ne zaman olacağını, alım sayısının ne olduğunu sordu. Atamayla ilgili sorulara yanıt veren Pakdemirli, “Bütçemizin yüzde 55’ini de tarımsal desteklere ayırdık. Son on sekiz ayda da 1.303 teknik personel alımı yaptık, 5 bin personel alım sürecimiz de devam ediyor. Norm kadrolarımız müsaade ettikçe de personel alımlarına devam edeceğiz ancak bugün için ben bu atama bekleyen arkadaşlarıma ‘şu kadar kişiyi alacağız.’ gibi bir haberim yok, bunu da açık açık söyleyelim” diye konuştu.  

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarim kredi Trabzon
Tarim kredi Trabzon - 2 yıl Önce

Sayin bakanim kpss alim yapilmasi gereken mulakata 500 kisi torpil bas vurusunda bulundu bu personeller kpss ile alimi yapilmali trabzon bolge mudurlugu usulsuzluklerine bir yenisini daha ekledi ciftciyi madur ederler susarsiniz simdide personel aliminda hak yenecek yine susamaya devam edecekmisiniz acilen trabzon tarin kredi bolgeyi uyarilmali

İlçe Müdürü
İlçe Müdürü @Tarim kredi Trabzon - 2 yıl Önce

Personel Genel Müdürlüğü derhal lağvedilmeli. Mühendis ve veteriner hekimlerin bu bakanlığın nasıl çalışacağına karar vermeleri gerekir, hacı hocalar, açık öğretimliler, imamlıktan şurdan burdan geçmeler personel düşmanlığından başka bir şey yapmıyorlar.

Bakan beye bizzat ben iletecegim
Bakan beye bizzat ben iletecegim @Tarim kredi Trabzon - 2 yıl Önce

Yazik gunah hak yeme yok adalaet ve kalkinma bosuna demedik anap dyp degil bizim adimiz

Kpss Degisik
Kpss Degisik @Tarim kredi Trabzon - 2 yıl Önce

Hak yemeye gerek yok adaletli olmali olmayan bedelini istifasi ile veya sorusturma ile öder baskentli...Tarim kredi

İsmail Durmuş
İsmail Durmuş - 2 yıl Önce

Personel alımına gerek yok zira Ak Parti gençlik kolları Bakanlıkta. Bakanlık Genel Müdürleri, Genel Müdür yardımcıları teknik personelin katılması yeterli olan yurt içi ve yurt dışı toplantılarda geziyor tozuyor. Bakanlık bildiğiniz çiftlik halinde. Genel Müdür beni Başkan atadı diyerek Bakana çıkışabiliyor... Eski Genel Müdürler de bir makam mevki kaparmıyız diye sağda solda kulis yapıyor. Gençler ve tama bekleyenler boşuna beklemesin. Daha doyurulması gereken çok partili var...

bakana mesaj
bakana mesaj - 2 yıl Önce

selen kocabaş 30 yıllık tarımcılara sözlü yapamaz bu işlem partide bakanlıkda zarar yaratır ukala bir bayan

NAMIK KEMAL
NAMIK KEMAL - 2 yıl Önce

Yahu madem bu çilekeş meslektaşlarımıza kadro bulamıyoruz diyorsunuz, o zaman bakanlıktaki torpilli tosuncukları Katar’a gönderin orayı yeşertsinler hem de emir onlara çuvalla para verir, bizim gariban halk çocuklarına da kadro açılmış olur...

Diyanet Bakanlığı
Diyanet Bakanlığı - 2 yıl Önce

Personeli ile hiç bir gönül bağı olmayan bakanlık Tarım Bakanlığıdır. Çünkü bakanlığı mutfaktan gelenler değil, mülakattan gelenler yönetiyor.

Memur
Memur @Diyanet Bakanlığı - 2 yıl Önce

Mutfaktan gelenler hamallık yapıyor.

Haluk
Haluk - 2 yıl Önce

Türk tarımı nasıl kötü yonetilirin kitabı yazılıyor şu anda! Merkez ve Taşra teşkilatına bakıldığı zaman net bir şekilde ayakların baş olduğu görülecektir. Tarlanın tozundan ahırın kokusundan uzak yöneticilerle önemli politikaların yurutulemeyecegi gün gibi ortada. Maalesef her kurumda olduğu gibi ayaklar baş olmuş kalifiye tüm personel de kusturulup kullanılmış bir prezervatif gibi bir kenara atılmıştır. Özel sektör de bin lira maaş verilmeyecek adamlar il müdürü genel müdür yapılmıştır. Hasılı tüm kurumlar gibi tarımın da içi boşaltılıyor. Başımızın çaresine bakmamız hepimizin yararınadır.

Doları kim durdurcak
Doları kim durdurcak - 2 yıl Önce

ABD ye yolculuk varmı trum pa yalakalık kim yapacak

Gunes
Gunes - 2 yıl Önce

Bu bakanin verecegi en iyi haber 2 - 3 yil geriden gelen destekleri “ciftciye buyuk surpriz, 2 yil oncenin desteklerini 18.00 dan sonra hesaplara yatiriyoruz” demek olur. Ha birde kepek daha fazla ekin:)


banner151

banner251