Tarım Bakanı Pakdemirli açıkladı! Tarımsal destek ödemelerine başlandı

Üreticilerinin merakla beklediği tarımsal destek ödemelerine başlandı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımsal destek ödemeleri kapsamında yaklaşık 362 milyon lira desteğin bugün saat 18.00 itibariyle üreticilerin hesaplarına yatacağını açıkladı.

Tarım Bakanı Pakdemirli açıkladı! Tarımsal destek ödemelerine başlandı
banner282

Tarım Bakanı Pakdemirli, yaptığı yazılı açıklamada, “Süt desteği kapsamında 231 bin 894 üreticimize 772 bin 372 ton çiğ sütü için, 287 milyon 654 bin TL, Hayvan Gen Kaynakları için 3 bin 687 yetiştiricimize 51 milyon 191 bin TL, Hayvan Hastalıkları Tazminatı için 619 yetiştiricimize 12 milyon 15 bin TL, Sertifikalı Tohum Üretim Desteği için 11 firmaya 2 milyon 470 bin TL, Sertifikalı Fidan Üretim Desteği için 73 üreticiye 3 milyon 706 bin TL,  Çay Budama Masrafı (ÇAYKUR) için de  4 milyon 586 bin  TL olmak üzere toplamda 361 milyon 623 bin 697 TL destek ödemesi yapacağız” ifadelerini kullandı.

Süt desteği ödemeleri TC kimlik numarasının son hanesine göre yapılacağını belirten Pakdemirli, “Buna göre, TC kimlik numarasının sonu ’8,6,4’ olanlar 19 Şubat 2021 tarihi saat 18.00’den, ‘0,2’ olanlar ise 26 Şubat 2021 tarihi saat 18.00’den sonra yapılacaktır. Diğer ödemeler ise tek parça halinde yapılacaktır.Tüm çiftçilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Soykan
Soykan - 12 ay Önce

Bu adam ilkokul çocuğu gibi ..çiftçiyide saf salak sanıyor..koca bakan en küçük dönem desteklerini bile kendi açıklıyor..bunlar rutin destekler...şimdi bu bakan her dönemi tek tek çıkıp söylüyor..bakanın yaptığı bir proje bir icraat yok..tek yaptığı etrafımı nasıl zengin ederim..danışmanları hangi paralı işlere göndereyim..bunların hesabını yapıyor..bakanın çiftçi adına tek yaptığı arada sıradada rutin ödenen çiftçinin dişinin kovuğuna bile girmeyen destekleri yeni birşeymiş gibi açıklayıp iş yapıyor görüntüsü vermek...yani çiftçi adına tek yaptığı algı oluşturup çiftçiyi aldatmak..inşAllah tez zamanda geldiği yere döner bu adam.çiftçi nin alın terine çöreklenen bu adam ve etrafındaki para avcısı yiyiciler gitmeden bu bakanlık ölü sayılır...

Soykan a bak hele
Soykan a bak hele @Soykan - 12 ay Önce

E ne olacaktı? Bakanlık ve danışmanlık kısa süreli işler, vakit dar yani, o yüzden hızlı olmak lazım

mustafa
mustafa - 12 ay Önce

2019 yılı ekim ayında peşin para alıp ektigimiz sertifikalı tohum destekleri halen ödenmedi unutturmaya çalışıyorlar gibi sanki.

Kadem berk
Kadem berk - 12 ay Önce

Sizlerin bakanlığından utanıyorum, yazık RTE verdiğin zarar yeter. Belâmısın sen bu ülkenin başına. Utan ve kendine gel yeter bu kadar bakanlığı mahfettiğin.

Ayneen
Ayneen @Kadem berk - 12 ay Önce

Bende nefret ediyom ona göre sorun yok...sorun var diyen terörist

Üretici
Üretici - 12 ay Önce

Dam üstünde saksagan gel bize bazı bazı al eline kazmayı yinede kaz yinede kaz..

Pamuk mazot gübre desteği neden en geç ödeniyor
Pamuk mazot gübre desteği neden en geç ödeniyor - 12 ay Önce

Askıda mısır var pamuktan haber yok pamuk çiftçisi Yunanistandamı yetiştiriyor pamuğu

Ciftci
Ciftci - 12 ay Önce

Hangi ay? Hangi yıl?

Hass binallah
Hass binallah - 12 ay Önce

SAYIN BAKAN
NE OLURSUN ŞU ÇEVRENDEKİ DALKAVUKLARDAN ACİLEN KURTUL. SİZE O DESTEK DİYE AÇIKLATTIRDIKLARI DESTEKLER RUTİN ÖDEMELER. MİLLETE REZİL BARİ OLMAYIN. YALVARIRIM SİZE ÖNÜNÜZE GELEN HER BİLGİ NOTUNU DOĞRU SANMAYIN. YAZIK BU ÇİFTÇİNİN HALİNE. NE OLUR KENDİNİZ BİZZAT ÇIKIP BİR BAKSANIZ ANLAYACAKSINIZ DÖNEN DOLABI.

Serdar Ortaç
Serdar Ortaç - 12 ay Önce

ilk olarak tarım ve sonrasında ORMAN bakanımızı tebrik ediyorum


banner151