Tarım Bakanı ile Genel Müdür arasında soğuk rüzgar!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz arasında soğuk rüzgarlar mı esiyor? Bakanlık kulisi bu iddiayla çalkalanıyor...

Tarım Bakanı ile Genel Müdür arasında soğuk rüzgar!
banner282

TAKİPÇİLERİMİZE ÖNEMLİ NOT: Bu haberimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin 14 Ağustos 2020’de verdiği hukuksuz erişim engeli kararı ile yayından kaldırılmıştı. Ancak Anayasa Mahkemesi’ne yaptığımız başvuru haklı görülerek, erişim engeli kararı ile ilgili ihlal kararı verilmiştir. AYM’nin ihlal kararı üzerine haberimiz yeniden özgürlüğüne kavuşmuştur. AYM’nin haberimizle ilgili verdiği ihlal kararı Resmi Gazete’de 7 Ocak 2022’de yayımlanmıştır. AYM’nin kararına ulaşmak için tıklayın… Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin Değişik İş Ek Kararı için tıklayın... 

Çiftçi, Tarım Kredi Kooperatifleri’nde uygulanan kanunsuz faiz sorununa çözüm bulunmasını beklerken, kulisler Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz arasında soğuk rüzgarlar estiği yönündeki iddialarla çalkalanıyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Tarım Kredi Kooperatiflerinin çiftçi kuruluşu olmadığı yönündeki açıklamalarının ardından Hükümet içinde gündeme gelen Tarım Kredi krizi yeni bir boyut kazandı. 

Bakanlık kulislerinde bomba bir iddia gündeme düştü.

Bu iddiaya göre, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz arasında bir süredir sert rüzgarlar esiyor.

Tarım Kredi Kooperatiflerinde, geçmişte Bakana rağmen hiçbir işlem yapılmazken, bu dönemde alınan önemli kararlarda bile Bakandan görüş alınmadığı gibi bilgi de verilmediği kaydediliyor. Bunda Poyraz’ın kendisinin Cumhurbaşkanlığı tarafından atanmasını gerekçe olarak gösterdiği dillendirilirken, geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın Özel Kalem Müdürünün Yardımcısı Mehmet Yener’in genç yaşına rağmen Tarım Kredi Kooperatiflerine Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmasında da bu yaklaşımın etkili olduğu vurgulanıyor. 

Bu atama öncesinde Bakan Pakdemirli’nin Tarım Kredi Kooperatiflerinin yönetimine vereceği iki ismin atanmasını istediği ancak buna sıcak bakmayan Poyraz'ın Cumhurbaşkanlığında çalışan bir ismi Genel Müdür Yardımcılığına getirerek Bakanın bu talebin önüne geçtiği iddia ediliyor. 

Bakanlığın Tarım Kredi üzerinde hiçbir etkinliği ve insiyatifinin olmaması da bu iddiaları kuvvetlendirirken, Bakanlık kulislerinde de bu rahatsızlık kendisini göstermeye başladı. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2022, 01:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Poyraz görevden alınmalıdır.
Poyraz görevden alınmalıdır. - 3 yıl Önce

Sayıın genel müdür pönüm arkam sağım solum Külliye Küloye diyor ama başarı ve gurur verecek iş anlamında hicbir iş ve icraatta ortaya koyamıyor. Yardımcıları sadece kurumun verdiği ücrete meftunlar, genel müdür ise Cumhurbaşkanı aylığını 2'ye 3'e katlayan gelirinin peşinde. Başkanı olduğu Gübretaş her sene zarar ederken, genel yönet giderleri de o hızla büyüyor. Kimin umurunda peki, çiftçinin gübre fiyatıyla imtihanı?... Fahtettin bey vizyonsuzluğuyla ileri dönükte umut bağlanamayacak, teftis kurulunu uzaktam teftiş adıyla Ankara'ya toplayarakta, zaten had safhadaki yolsuzlikların daha da arası ve çiftçinin mağduroyetinin mesulü olacaktır. İştiraklerdeki vahim tablo ve şişkin ve yüksek maliyetli kadro ise ayrı bir faciadır. Lütfen bu zatı taşıyamadığı ve çiftci tabanında Ak Parti'ye karşı tepki oluştiran bu görevden, Yönet Kurulu eliyle azledin?

Zeki Müren gülerla
Zeki Müren gülerla @Poyraz görevden alınmalıdır. - 3 yıl Önce

Saçmalamayın akşam 5 çayında o iş çözülür bu genel müdür çalışkan adam lakin biraz eksikleri var.kurum içi sorunların çözümü biraz yavaş kalender adam ama iç sorun çoğunu şu son atamada hemen hemen çözdü bakın sustu millet.

mehmet sözen
mehmet sözen @Poyraz görevden alınmalıdır. - 3 yıl Önce

genel mudurun alınma ihtimali var mı acaaba

Onun arabası var!
Onun arabası var! @Poyraz görevden alınmalıdır. - 3 yıl Önce

Poyraz'ı alacaklar zaten kuzum, merak etme sen! Başarıları yadsınamaz bu babayiğiğit, Milli Görüşçüyüm, sakalım var, eşim kapalı, cemaaatlerle yakınım deyip! Bakanlığa sıçrayacak zaten. Olur a başaramazsa da adı bakan olmak için geçem birisini gelecek bakanın almaya cesareti yetmeyecek. Haa Bilecik, Bozüyük kaybedildi diyen saftirik, Ak Parti'nin çiftçi tabanı kayıp gidiyor, kimse umursamıyor da bunları mı umursayacaklar sanıyorsunuz; saf olmayın lütfen.

Kader bize de güler.
Kader bize de güler. @Poyraz görevden alınmalıdır. - 3 yıl Önce

Alamanyalara gitmiş ya gene bizimkisi... Duvarlar üzerine üzerine geliyor demek ki... Kapalı alan fobisi olabilir! Ya da 300 dolar*4 gün hastalığı!? Zaten pekte yapacak bir işi de kalmadı buralarda... Sorun susam ve tahin işine girince çözülecek, pekmez işine de girilirse tadından yenmez olacak!!! Çiftçi kardeşim endişe etme; ilaç, yem, gübre vs hiç deme; kulunu g.müdür yapan Allah, seni de görür birgün inşAllah:))

Teferruat
Teferruat @Poyraz görevden alınmalıdır. - 3 yıl Önce

Sıkıyorsa alsınlar da görelim. F.Oktay'ın Ö.K. Md Yrd'nı hiçbir idarecilik geçmişi yokkem hem de, 30 yaşında G.Md Yrd yapan kisiye kimsenin gücü yetmez! Çiftçinin kendisi de, tepkisi de teferruattır.

Foto finiş
Foto finiş - 3 yıl Önce

Kurum tarihinin Karayama ile birlikte en kötü ve yetersiz genel müdürü.

Kör müsünüz?
Kör müsünüz? - 3 yıl Önce

İK'nın başına milletvekili iken danışmanlığı yapan kişiyi getirdi ki aylık 30 bin lira kazanabilsin diye. Kurum mevzuatından sınava girsin ve kadro sınavının sorularını cevaplayabilsin de görelim. Partidem bu yüzdem insanlar kopuyor, kör olan bile görür bunu.

Sayın bakanım;
Sayın bakanım; - 3 yıl Önce

Bu genel müdür çok tehlikeli, uyanık ve adaletsiz. Ama Allah’ın adaleti büyük. Allah’a havale ediyorum.

Kemal
Kemal - 3 yıl Önce

Beter olun, sırf böyle tipler reisten soğuttu beni

Senil
Senil - 3 yıl Önce

Çiftçinin durumu Allahdan gelecek Bir mucizeye bagli

BAK ŞU DÜNYANIN HALİNE
BAK ŞU DÜNYANIN HALİNE - 3 yıl Önce

BU İŞLER ESKİDEN OLAYDI KIYAMETİN ALAMET-İ DERLER Dİ EĞER FAHRETTİN POYRAZ BAKANI TAKMIYORSA BAKAN GEREĞİNİ DERHAL YAPMALI HA BAKANIN ELİ KOLU BAĞLIYSA VAY MEMLEKETİM VAY O ZAMAN FAHRETTİN POYRAZ REİS İÇİN BULUNMAZ HİNTLİ KUMAŞI İSE REİS YADA OKTAY BEY YANINA ALSIN BAKAN DA KURTULUR ÇİFTÇİ DE ÇALIŞAN DA SAYIN BAKANIM YETKİ SİZDE SİZE BAĞLI BİR GN MÜDÜRE NÜFUZUNUZ YOKSA GÖREVİ BIRAK YA DA GEREĞİNİ YAP ÇİFTÇİ RAHAT ETSİN HELAL SANA FAHRETTİN BABA ÜLKEDE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRİYORSUN REİS BÖYLE BÜROKRATLAR SİZİ HALK NEZDİNDE DÜŞÜRÜYOR FAHRETTİN BEY KİSEYİ TAKMADIĞINI BİLİYORDUK AMA BAKANI DİNLEMEMESİ HELAL OLSUN SANA DEDİRTEN CİNSTEN OLAN ÇİFTÇİ KARDEŞİME OLAN PARTİYE OLAN EĞER KALDIYSA DAVAYA VAY DAVAM VAY

ÇIFTÇI FAHRETTINDEN BÜYÜK
ÇIFTÇI FAHRETTINDEN BÜYÜK - 3 yıl Önce

BAKAN BEY ÇİFTÇI SIZI GÖREVE DAVET EDİYOR REISLE GÖRÜŞ DERHAL GEREĞİNİ YAP . ÇİFTÇİNİN DUASINI AL .BUNUN YAPTIKLARINDAN KESINLIKLE REISIN HABERI YOKTUR .ÇİFTÇİ ADINA SIZE GÖREV DÜŞÜYOR DERHAL KURUMU KURTARIN.


banner151