Tarım Bakanı geri adım atmadı! İl Müdürü görevden alındı!

Adana tarımda adalet galip geldi. Bakan Pakdemirli, Adana Tarım ve Orman İl Müdürüyle ilgili olarak araya giren AK Parti'deki hatırı sayılır siyasetçileri dinlemeyerek müfettiş raporunun gereği İl Müdürünü görevden aldı. İl Müdürünün görevden alınmasıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı kararnamesi de bugün Resmi Gazete'de yayımlandı.

banner180
Tarım Bakanı geri adım atmadı! İl Müdürü görevden alındı!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, görevden alınmaması için araya giren hatırı sayılır siyasetçilere rağmen Adana Tarım ve Orman İl Müdürü Muhammet Ali Tekin’i görevden aldı. Bakan Pakdemirli’nin bu duruşu Bakanlıkta takdirle karşılandı. 

Bilindiği üzere son günlerde Adana Tarım ve Orman İl Müdürü Muhammet Ali Tekin ile ilgili ağır iddialar gündeme gelmişti. Tekin’in müfettiş raporuyla görevden alınmasına karar verilmişti. Ancak bölge milletvekillerinin bazılarının devreye girerek, Bakan Pakdemirli'yi kararından vazgeçirmek için baskı kurmaya çalıştıkları ortaya çıkmıştı.

Bu baskılar karşısında Pakdemirli’nin kararında geri adım atmasından endişe ediliyordu. Ancak Ak Parti’de hatırı sayılır siyasetçilerin baskılarına boyun eğmeyen Pakdemirli, müfettiş raporunun gereği Adana Tarım ve Orman İl Müdürü’nün görevden alınmasıyla ilgili kararının arkasında durdu. 

Tarımdan Haber, Adana Tarım ve Orman İl Müdürüyle ilgili yaşanan gelişmeleri, ‘Adana tarımda siyaset mi yoksa adalet mi galip gelecek?’ başlığı ile gündeme getirmişti. 

Bugün Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre Adana Tarım ve Orman İl Müdürü Muhammet Ali Tekin görevden alındı. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2019, 22:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sürahi ve Bardak
Sürahi ve Bardak - 2 hafta Önce

Gözün aydın Adana. Sırada Mersin ve Antalya var gibi..

Aloo
Aloo @Sürahi ve Bardak - 2 hafta Önce

Birader Antalyada son 20 senedir lafla yürüyor peynir gemisi. Sen neyin kafasındasın

Taklaçılar
Taklaçılar @Sürahi ve Bardak - 2 hafta Önce

Mersinde kaçarak emekli olan bir il müdürü vardı. Ondan kurtulduk hamdolsun. Sırada onun yetiştirdiği iki kişi var. İkisine ve ikisini koruyana yol göründü. Bakanıma güveniyorum.

Memur
Memur @Sürahi ve Bardak - 2 hafta Önce

Palanın yavruları valizleri toplayın..Lafla peynir gemisi yürümez.

Mersini bilemeyiz
Mersini bilemeyiz @Sürahi ve Bardak - 2 hafta Önce

Mersini bilemem de Antalya bayramlasmadaki hakaret ve tehditten sonra belli olur. Buraya gelirken ardımda çavuş var diyen adamın hala ardında çavuş mu onbaşı mı kurmay başkanı mı var anlarız. Şimdi topluca yağmur duası yapıyorlar bakan gidecek diye. Bakalım duaları kabul olup gökten me yağacak

Çukurova
Çukurova - 2 hafta Önce

Vay be müdürcük te gitti ha .sıra satıcı da.

Misafir
Misafir - 2 hafta Önce

AKP iktidarının en iyi tarım bakanı. Eski bakanların tarımda yapmış olduğu tahribatı onarmaya çalışıyor. Bir de Liyakatı ön planda tutarsa çok başarılı olacaktır.

...
... @Misafir - 6 gün Önce

Bakan bey isabetli bir karar verdi. Lokal bir iş olarak kalmamalı genelde hatalı işler yapanlar önce teftiş sonra derhal uzaklaştırılması gerekli

SEYHAN
SEYHAN - 2 hafta Önce

Sizi alkışlıyorum sayın bakan.

deli divane
deli divane - 2 hafta Önce

Çok doğru bir karar olmuş,bu radikal ve adaletli kararı veren kahraman müfettişimizi ve sayın bakanımızı ayaklarının altından öpsek az,adana da akp nin belediyeyi kaybetmesindeki en büyük sebeplerinden biriydi bu şahıs!!

Ceyhan
Ceyhan - 2 hafta Önce

Adana gözün aydın zulüm bitti

Kahramankentli
Kahramankentli - 2 hafta Önce

İftiralarla (milli görüşçüleri) insanlari makamından edip sonra o koltuğa oturan bir müfteri. Geç gelen adalet her ne kadar adalete gölge düşürse de adalettir. (Allah zalimleri sevmez.) Sayın bakanı tebrik ediyorum.

Erzin
Erzin - 2 hafta Önce

Baş, ayak olmuştu. Geciken adalet yerini buldu.


banner151