Tarım Bakanı Genel Müdürün maaşını açıklayamadı!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz'ın aldığı maaş ve aylık gelirini ticari sır olduğu gerekçesiyle açıklamadı. Fahrettin Poyraz, 100 bin lira aylık geliri ile gündeme gelirken, yaptığı açıklama ile bu iddiaları yalanlamış ancak gelirini açıklayamamıştı.

Tarım Bakanı Genel Müdürün maaşını açıklayamadı!
banner282

TAKİPÇİLERİMİZE ÖNEMLİ NOT: Bu haberimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin 7 Temmuz 2020’de verdiği hukuksuz erişim engeli kararı ile yayından kaldırılmıştı. Ancak Anayasa Mahkemesi’ne yaptığımız başvuru haklı görülerek, erişim engeli kararı ile ilgili ihlal kararı verilmiştir. AYM’nin ihlal kararı üzerine haberimiz yeniden özgürlüğüne kavuşmuştur. AYM’nin haberimizle ilgili verdiği ihlal kararı Resmi Gazete’de 7 Ocak 2022’de yayımlanmıştır. AYM’nin kararına ulaşmak için tıklayın… Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin Değişik İş Ek Kararı için tıklayın... 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli; eski AK Parti yönetici ve milletvekillerinin görev yaptığı Tarım Kredi Kooperatifleri Merkezleri Birliği’nde kimlerin ne tutarda maaş aldığını “ticari sır” olduğu gerekçesiyle açıklamadı. Tarım Kredi Kooperatifleri çiftçi kuruluşu olmasına rağmen Genel Müdürün ve iştiraklerdeki yöneticilerin aldığı maaşın açıklanmaması dikkat çekiyor. Yani çiftçi ortakları kendilerine ait Tarım Kredi Kooperatiflerinde ve iştiraklerinde çalıştırılan Genel Müdür ve yöneticilerin ne kadar maaş aldıklarını bilmiyorlar, bilmeleri de istenmiyor. 

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakıroğlu; Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği’nde görev yapan eski AK Parti milletvekillerinin aldıkları yüksek maaşları, verdiği soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı.

ESKİ AK PARTİLİLERİN LİSTESİ

Bakıroğlu, kurum bünyesinde göreve getirilen isimleri; Merkez Birliği Genel Müdürü Fahrettin Poyraz (eski AKP Bilecik Milletvekili); GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Tunçak (eski AKP Bursa Milletvekili); TAREKS Tarım Genel Müdürü Burhanettin Topsakal (eski AKP Trabzon Milletvekili); TAREKS Hayvancılık Yönetim Kurulu üyesi Bünyamin Özbek (eski AKP Bayburt Milletvekili); TAREKS Hayvancılık Genel Müdürü Adem Tatlı (eski AKP Giresun Milletvekili); Tarım Kredi Yem Genel Müdürü Hasan Fehmi Kınay (eski AKP Kütahya Milletvekili); TARKİM AŞ Yönetim Kurulu yyesi Mehmet Aksoy (eski AKP Gaziantep Milletvekili adayı) diye sıraladı.

BAKAN’A MAAŞ SORUSU

Bakıroğlu, konu hakkında Tarım Bakanı Pakdemirli’nin yanıtlaması istemiyle birlik bünyesindeki hangi yöneticinin ne kadar maaş aldığını sordu. Bakıroğlu’nun önergesine yanıt veren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, birlik bünyesinde görev yapan hangi yöneticinin ne kadar tutarda maaş aldığıyla ilgili bilgilerin ticari sır olduğu, bu gerekçeyle istenilen bilgilerin verilemeyeceğini dile getirdi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2022, 01:16
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Allah yedirmesin
Allah yedirmesin - 2 yıl Önce

Biz ev geçindirelim diye kırk takla atıyoruz. Onlar olağan üstü maaşlar hayatın Sefa'sını sürüyolar. Maaşları dudak uçuklatacak yükseklikte olmasa, ticari sır olur mu hiç.. onca çiftcinin işcinin hakkı var. Sanki bu saydıkları kişiler atomu parçalayacak kabiliyetteler. Dışardan bi esnafı getir aynısını yaparlar.

Geçtik o yollardana
Geçtik o yollardana @Allah yedirmesin - 2 yıl Önce

O zaman bunların arkasındakiler de komisyon mu alıyor?

Geçtik o yollardan
Geçtik o yollardan @Allah yedirmesin - 2 yıl Önce

Gn Md ve yardımcılarının hepsi Külliye'den birilerinin adıyla koltuklarında olduklarını söylüyor ve dokunulmazlık kazanıyorlar. Gelişlerinin bir tanecik sebebi var, oda kamudan emsal görevlerin 10 ila 15 katı gelir sahibi olunması. İçerden geldi denilen idarecinin ise iki ayrı genel müdürce iş akdinin fesh edilecekken ömürlerinin yetmediğini de herkes bilir kurumda. Daha önce görev yaptıkları yerlerde sıradan bir personel olarak bile neden tutulmadığını sorgulamak kimsenin işi değildir zaten.

Kum saati
Kum saati @Allah yedirmesin - 2 yıl Önce

Adalet böyle sağlanacak, kalkınma böyle gerçek olacak. Olayı araştırmayan, gereğini başkasına bırakmadan yapmayan parti idaresinin sonu ne olur?

Tarım Kredide Genel Müdür Yrd Eline Ne Geçer
Tarım Kredide Genel Müdür Yrd Eline Ne Geçer - 2 yıl Önce

Mesela ATEŞ Ne Kadar Alır:
Tarim Krediden 12 Maaş, en az 6 ikramiye(maaş tutarında), yilda bir veya iki teşvik ikramiyesi, her ay temsil ikram ödemesi, Gübretaş Yönetim Kurulu üyeligi, Tarım Kredi Vakıf Yönetim Kurulu üyeligi huzur ücreti, başkanı olduğu diğer şirketlerden ise sair giderleri karşilanmasi, aylık ortalama eline geçen 75 bini bulur. Bağcı gibi Razi Yönetim Kurulu üyeligide varsa en az 100 bini bulur. İtirazı olan varsa ödeme belgelerini ibraz etsin herkes görsün.

bilgi eksik
bilgi eksik @Tarım Kredide Genel Müdür Yrd Eline Ne Geçer - 2 yıl Önce

Razi'de Gen. Müdür haricinde bir değil, iki yardımcısı daha var.

BUNLARIN KUTSAL KİTABI AYRI MI?
BUNLARIN KUTSAL KİTABI AYRI MI? - 2 yıl Önce

ASLINDA MEMLEKETİN BU TALAN FURYASI İÇİNDE FAZLA SÖZE NE HACET!!... TARIM KREDİDEKİ TALANCILARIN MAAŞLARI DEVEDE KULAK BİLE DEĞİL... NEDEN BU KADAR RAHAT SOYULUYORUZ?? BUNUN İÇİN İSLAMİYETTE BİR KOLAYLIK VAR MI? EĞER YOKSA... SORU ÇOK BASİT,

Dinleri dinar, kıbleleri kadınları olacak
Dinleri dinar, kıbleleri kadınları olacak @BUNLARIN KUTSAL KİTABI AYRI MI? - 2 yıl Önce

Sevgili Peygamberimiz bunları taaa o zaman haber vermiş.. Ne demiş Aleyhissalatu Vesselam Efendimiz; ÜMMETİMİN ÜSTÜNE ÖYLE BİR ZAMAN GELECEK Kİ ONLARIN DİNİ DİNARLARI (DOLARLARI), KIBLELERİ DE KADINLARI OLACAK... şimdi biz bu Hadis-i Şerif’i buraya yazdık, ama bu haramzade kere haramzade takımı ne diyecek? belli.. “bu hadis mevzu (uydurma) hadis... falan filan... ula bunlar şeytanı bile hadis mi dinlerler hiç..

Ticari Sır
Ticari Sır - 2 yıl Önce

Rakipler öğrenirse onlarda aynı maaşı Genel Müdürlerine verir

Ticari Sırra Kadem
Ticari Sırra Kadem @Ticari Sır - 2 yıl Önce

Bu sırrı Allah CC biliyor ve görüyor. Tağşişçi beyfendinin yaptığı gibi tövbe edebilirsiniz.

Jetlui
Jetlui - 2 yıl Önce

Akp tarım kredide hükümeti kurmuş:)

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Faruk Çelik döneminde TKK genel müdürünün 60 bin olan maaşını 30 bine düşürmesini istemişti. Üzerine 3 yıllık zam yapsak 40-45 bin olur. Tabii bu çıplak maaş. 13 iştirakten yönetim kurulu başkanlığı 10 ar bin olsa artı olarak sene sonu satış hedefleri geçilirse tüm çalışanlarına ödenen toplu ikramiyeden genel müdür yararlanmayacak değil ya. ne var bunda beyler bu kadar büyük bir kooperatifin genel müdürü için çok mu...... Çiftçi sürekli borçlu nasıl olsa

Doğru bilgi candır
Doğru bilgi candır @Mehmet - 2 yıl Önce

Gübretaş, Razi, 3'de vakıf.Yasal olarak fazlası zaten mümkün değil. Böylesi sıkıntılı bir sektörde 150-200 aralığında bir aylık kazançta elbetteki insafsızlıktır ve ayıptır. Gn Md Yrd 50 bini bulur, Raziye gidenler zaten 7-8 bin euro da oradan alırlar ve buna yönetimide, siyasetide kör ve sağırdır.

Senol
Senol - 2 yıl Önce

Çiftçiye geldimi ciğerini sokuyorlar, bu adamların ne özelliği var, bu maaslari hak ediyorlar, bunları gördükçe dini inancim kalmıyor, benim bunları emretmiyor. Nalet olsun.

Hatice özkır
Hatice özkır - 2 yıl Önce

Bakan gidici arkadaşlar..ne konuştugunu bilmiyor