Tam kapanmadan çiftçiler nasıl etkilenecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından pandemi nedeniyle, 18 günlük tam kapanma kararı aldıklarını açıkladı. Tam kapanmada çiftçilere ayrıcalık tanınacağını söyleyen Erdoğan, “Tarım sektöründe çalışanların faaliyetlerini salgın tedbirlerine uygun şekilde yürütebilmesi için gereken düzenlemeler ayrıca yapılacak” dedi.

Tam kapanmadan çiftçiler nasıl etkilenecek?
banner200

Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bayram sonrasına kadar sürecek yeni tedbirlerimiz şu şekilde olacak: 29 Nisan 2021 yani Perşembe akşamı saat 19:00'dan başlayıp 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05:00’e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz” ifadelerini kullandı.

TARIM SEKTÖRÜ UYGUN ŞEKİLDE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRECEK

Üreticilere de değinen Erdoğan, “Tarım sektöründe çalışanların faaliyetlerini salgın tedbirlerine uygun şekilde yürütebilmesi için gereken düzenlemeler ayrıca yapılacak. İhtiyaçlarını karşılamak için sokağa çıkamayan yaşlı veya ağır hastalığı olan vatandaşlarımız vefa ekiplerinden destek isteyebilecektir” değerlendirmesinde bulundu.

TÜM TEDBİRLERİ ALACAĞIZ

Vatandaşların mağdur olmaması için kurumların gereken tüm tedbirleri alacağını söyleyen Erdoğan, şunları kaydetti: “Biz de bunların yakın takipçisi olacağız. Türkiye bu durumdan çok önemli olan bu sürecin hedeflediğimiz sonuçlar verebilmesi için kurallar en sıkı şekilde uygulanacak, tedbirlerin istismarına kesinlikle izin verilmeyecektir.”

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2021, 01:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ciftci
Ciftci - 5 ay Önce

Tarım kredi kooperatifleri açık olur inşAllah. Tarım kredi açık olmazsa tüccar canımıza ot tıkar.

Ali dag
Ali dag - 5 ay Önce

Süt üreticileri olarak bizler ölüyoruz yem fiyatlarına yapılan zamlar yılbaşından buyana yüzde altmış oldu yemin kilosunu 2 TL. Seviyesine acilen getirilmeli tarım bakanı nerede kongoyami gitti nerede bu adam

Şeker gübre
Şeker gübre - 5 ay Önce

Geçen yıl 55 TL olan şeker gübre şu an 110 TL ..bu sahtekar TÜİK enflasyonuna nezaman dur diyeceksiniz..emekliye sahtekar TÜİK yüzünden aç bıraktınız sayın AKP'li cumhur baskani

Yalan
Yalan - 5 ay Önce

Şeker gübre 1 yılda 55 den 110 a yükseldi ama enflasyon yüzde 10 ..TÜİK ide korkutmuşsun

banner151

banner251