TAGEM Genel Müdürü görevinden ayrıldığını duyurdu

Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü görevini iki yıldır sürdüren Özkan Kayacan, görevden ayrıldığını sosyal medya hesabından duyurarak, tarım camiasından helallik istedi.

TAGEM Genel Müdürü görevinden ayrıldığını duyurdu
banner200

Nevzat Birişik'in mahkeme kararıyla görevine geri dönmesinden dolayı Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü görevinden ayrılan Özkan Kayacan, sosyal medya hesabından 2 yıldır yürüttüğü görevinden ayrıldığını duyurdu. Kayacan, yaptığı paylaşımda, tüm çalışmalarını yerli ve milli çizgide yapmak için mücadele ettiğini belirterek, "Başarı personelimin başarısızlık şahsımındır" dedi. Tarım camiasından helallik isteyen Kayacan, Bakanlık müşaviri olarak meslek hayatına devam edeceğini dile getirdi.

Bilindiği üzere Tarım ve Orman Bakanlığında, Faruk Çelik döneminde TAGEM Genel Müdürü olan, Fakıbaba döneminde ise 'dolmuş hattı' tartışmasıyla görevden alınan Nevzat Birişik, mahkeme kararı ile geçtiğimiz günlerde görevine geri dönmüştü. İki yıldır TAGEM Genel Müdürü olan Özkan Kayacan da mahkeme kararından dolayı görevini Nevzat Birişik’e teslim etmişti. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 21:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çalışmak
Çalışmak - 1 yıl Önce

Saha personelleri koltuk olmadan da çalışır

Veteriner
Veteriner - 1 yıl Önce

Basarili ya da basarisiz demek icin tanimiyorum ama sosyal medyadan takip ettigim kadariyla is ten cok reklam yapan biri gibiydi. Ayrica arastirma ussu olmasi gereken Tagem i, Tigem gibi uretim kurumu gibi goruyordu sanki.

Metin
Metin @Veteriner - 1 yıl Önce

Mahmut Bey, bizim yörede Tigem çeşitleri! daha kaliteli olarak biliniyor. Arpa ve buğdayda.

Mahmut
Mahmut @Veteriner - 1 yıl Önce

@metin bey,
Ciftciyle ic iceyim, bir tanesinin verilen tohumlari Tagem mi ya da Tigem mi uretti diye sordugunu duymadim.

Metin
Metin @Veteriner - 1 yıl Önce

Tagemin ve ürünlerinin yeterince tanınmadığını düşünüyordu. Mesela çiftçi tohumda Tigemi bilir, ama onları Tagemin geliştirdiğini bilmez.

Çıktısı olmayacak, sırf yapmış olmak için yapılan projelere karşıydı. Mesela kavanoz çeşitler istemiyordu. Kaynakların hatır gönül için değilde fayda sağlaması için kullanılmasından yanaydı. Elbette hataları da olmuştur. Ancak en büyük özelliği devlet millet için çalışması oldu. Mevcut Genel Müdür ile istikametleri aynı. İkisi de kendinden önce milleti düşünen insanlar.

misafir
misafir - 1 yıl Önce

Her çıkışın bir inişi vardır.

banner151

banner251