Süt fiyatlarına artış yapılmadı en sert tepki 'O' Birlik Başkanından geldi!

Artan girdi maliyetlerine rağmen üreticinin ürettiği süt fiyatlarına enflasyonu artıracağı gerekçesiyle artış yapılmaması sektörde büyük tepki çekerken, üretici birliklerinin içinde en sert tepki Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkan Yardımcısı Nazif Karabulut’tan geldi. Karabulut, "40 kuruş desteği de alın başınıza çalın" dedi.

Süt fiyatlarına artış yapılmadı en sert tepki 'O' Birlik Başkanından geldi!
banner200

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkan Yardımcısı Nazif Karabulut, dün yapılan Ulusal Süt Konseyi toplantısından sonra açıklanan süt fiyatlarına zam yok kararına en sert tepkiyi gösteren Birlik Başkanı oldu. Çiğ süt referans fiyatları artırılmayarak sadece prim desteklerinin 15 kuruştan 40 kuruşa çıkarılmasına isyan eden Karabulut, “O verdiğiniz 40 kuruş desteği de alın başınıza çalın” dedi. Sosyal medya hesabında bir açıklama yapan Karabulut, "Yazık günah, bu millete süt üretmek, et üretmek suç oldu" dedi. 

BÖYLE GİDERSE SAĞACAK İNEK İÇECEK SÜT YİYECEK ET BULAMAYACAĞIZ

Böyle giderse sağacak inek, içecek süt, yiyecek et bulunamayacağını kaydeden Karabulut, “Allah’tan korkmadınız üreticiden utanmadınız, inşallah bu üreticinin vebalinden kurtulamazsınız” tepkisinde bulundu. 

İĞNEDEN İPLİĞE HERŞEYE ZAM GELDİ ANCAK ÜRETİCİNİN ÜRETTİĞİ SÜTE ZAM YAPILMADI

Karabulut, iğneden ipliğe herşeye zam geldiğini ancak üreticinin ürettiği süte geldiğinde hiçbir artış yapılmadığını ifade etti.

YEM FABRİKALARINA NİYE MÜDAHALE ETMİYORSUNUZ? 

Türkiye'de süt ve et üretmenin suç olduğunu bildiren Karabulut, marketlerde satılan süt ve et fiyatlarına müdahale edilmediğini, yeme gelen zamlarla ilgili kimsenin bir şey yapmadığını belirterek, şunları kaydetti: “Yazık günah bu millete süt üretmek et üretmek suç oldu bu ülkede markete bak reyona bak üreticiden 2.30 kuruşa aldığın süt reyonda 7 TL, üreticiden 32 TL ye aldığın et market reyonlarında 60, 70 TL. Bunlara niye müdahale etmiyorsunuz? Keyfi kafasına göre zam yapan yem fabrikalarına niye müdahale etmiyorsunuz? Cenab-ı Allah hakkimızda hayırlısınız versin" 

ÜRETİCİLERİN TAKDİRİNİ TOPLADI 

Karabulut'un sosyal medyada yaptığı bu paylaşımın altına üreticilerden yoğun bir şekilde destek geldi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2020, 13:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 10 ay Önce

Yerli milli, bunlar inekleri kestirir, tarlaları ektirmez, gezin bakın Anadolu'nun toprakları boş, yani bu girdileri, mazot, gübre, yedek parça, lastik , yem, ilaçlar, vs vs bunları karşılayıp da, toprakları ekecek, inekleri besleyecek güç çiftçiden yok. Malını bedevaya sat eee tekrar ek, yok öyle bir dünya, çiftçi üretici battı beyler, uyanın, uyanın, uzaylı bakanlarımız var. Kimi diyor her şeyde dünya birincisiyiz, öbürü dolarla işimiz yok diyor, bunlar uzay bakanlığı, oysa dolar arttıkça, girdiler artıyor. Bu dünyada geçerli, bize Türkiyeli bakanlar lazım.

ALLAH, “EMROLUNDUĞUN GİBİ DOSDOĞRU OL” DİYOR!
ALLAH, “EMROLUNDUĞUN GİBİ DOSDOĞRU OL” DİYOR! - 10 ay Önce

EĞER BİR TOPLULUKTA, ALLAH’IN KELÂMI OLAN “EMROLUNDUĞUN GİBİ DOSDOĞRU OL” EMRİNE UYANLAR %50’NİN ALTINA İNDİYSE, ARTIK O ÜLKEDE NE SÜT FİYATI DOĞRU DÜRÜST BELİRLENİR, NE ASGARÎ ÜCRET... NE DE DOĞRU DÜZGÜN VERGİ TOPLANIR, NE DE YOSULLAR GÖZETİLİR, NE DE ADALET DİYE BİRŞEY KALIR... ÇÜNKÜ HERYERDE DOSDOĞRU OLANLARIN DEĞİL, EĞRİ, YAMUK, HİLECİ, HİNOĞLU HİN, KALLEŞ VE YALANCI DÜZENBAZLARIN BORUSU ÖTER, BU TİPLERİN ORANI %50’Yİ GEÇTİĞİ İÇİN O TOPLULUĞUN BAŞINA HER MUSİBET GELECEKTİR... DOLAR DA YÜKSELİR, PAHALILIK TA OLUR....

Ziraat mühendisi
Ziraat mühendisi @ALLAH, “EMROLUNDUĞUN GİBİ DOSDOĞRU OL” DİYOR! - 10 ay Önce

Yerden göğe kadar haklı bir yazı, kalemine kuvvet. İşi özetlemiş

Bulent
Bulent - 10 ay Önce

Ağzınıza sağlık baskanim

Mehmet Emin  demiralp
Mehmet Emin demiralp - 10 ay Önce

Ağzına sağlık Allah sonumuzu hayır etsin

mustafa
mustafa - 10 ay Önce

helal olsun daşkan daha ses getirecek davranışlar bekliyoruz üretici olarak

Ali dag
Ali dag - 10 ay Önce

Sinirlenmek bize birşey kazandırmadı bu gaz alma iyi polis kötü polis olmak gibi birşey tüm birlik başkanları böyle üretim olmaz deyip basının karşısına geçip konuşmalı 1ekim dahil sütün fiyatı 3.2 TL diye açıklama yapacak hadi o gün bu gün sakın deniz de herkes kaptan hadi maaşlarının huzur paylarının böyle helal olur yok sa haramın harami olur tıpkı ak Parti'ye verfigimiz oylar gibi tarım bakanı topal ordektir artık bize göre gölge etme ...

Hüseyin CAN
Hüseyin CAN - 10 ay Önce

Başkanın tespitleri çok dogru, Bunlar ithalatı korumak için böyle bir yola başvurdular.

Fahrettin yıldırım
Fahrettin yıldırım - 10 ay Önce

Tarım bakanlığı ozaman sanayiciler uretsin sütü bizi alakaya almıyorsunuz devletin parası çok dışardan ital ederdiniz tüm çift çiler bırakalım hayvancılığı nasılsa bizi alakaya bile almiyacaklar yazıklar olsun

Ali dag
Ali dag @Fahrettin yıldırım - 10 ay Önce

Sanayici kullandı sutmu sanki süt tozunu kullanmamdiyen peynirci varmı yoğurtçu varmı varsa çıksın Türkiye'de yeterli süt zaten yoktu hicbirzamanda olmadı süt tozunu kullanmasalar süt yetmez yediğin peynirde yediğin yoğurtta ne kadar saf süt var analizettirelim hadi


banner151

banner251