Son dakika: Ulusal Süt Konseyi Çarşamba günü toplanıyor

Artan yem maliyetlerinin altında ezilen süt üreticisine beklenen haber geldi. Tarımdan Haber'in yetkililerden aldığı bilgiye göre Ulusal Süt Konseyi Çarşamba günü toplanacak. 

banner255
Son dakika: Ulusal Süt Konseyi Çarşamba günü toplanıyor
banner200

SADETTİN İNAN

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, üreticinin desteklenmesi açısından süt fiyatlarının daha iyi noktalarda olmasını gerektiğini düşündüğünü belirtmişti. Bakan Pakdemirli’nin bu açıklamaları süt üreticilerini umutlandırırken, beklenen haber bugün geldi. Ulusal Süt Konseyi, Çarşamba günü toplanma kararı aldı. 

DİŞİ HAYVAN KESİMLERİ ARTMAYA BAŞLAMIŞTI

Bilindiği üzere süt fiyatlarının artan yem maliyetlerinin çok altında kalması, üreticiyi üretimden soğuturken, dişi hayvan kesimlerini de  artırmaya başlamıştı. 

Ulusal Süt Konseyi’nin Çarşamba günü yapacağı toplantıda süt fiyatlarının yeniden belirlenmesi bekleniyor. 

SÜT FİYATLARININ DAHA İYİ NOKTALARDA OLMASINI DÜŞÜNÜYORUM

Bakan Pakdemirli, önceki gün İzmir’de yaptığı toplantıda süt fiyatlarıyla ilgili olarak şunları kaydetmişti: "Üreticinin desteklenmesi açısından süt fiyatlarının daha iyi noktalarda olması gerektiğini düşünüyorum. En yakın zamanda toplanacak Süt Konseyine tavsiye kararı veya bakanlığımızın yönlendirmesi olarak fiyatların artırılması gerektiği mesajını ileteceğiz. Tabii konsey buna karar verecek ama tahmin ediyorum süt fiyatlarında üretici lehine gelişmeyi yakın zamanda göreceğiz" demişti. 

2 LİRA OLARAK BELİRLENMİŞTİ

Ulusal Süt Konseyi, en son geçtiğimiz Nisan ayında yaptığı toplantıda çiğ süt tavsiye fiyatını 1 Mayıs 2019 – 31 Aralık 2019 tarihleri arası için 2,00 TL/Lt olarak belirlemişti. Ancak geçen süre içinde yem fiyatlarının çok yükselmesi Aralık ayı beklenmeden süt fiyatlarının yeniden belirlenmesi ihtiyacını gündeme getirdi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2019, 23:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ep
Ep - 2 yıl Önce

Süte 100 kr gelecek yeme torbada 5000 li gelecek yine uretici zararda önce yem sorununu halledilmeli

Uretici
Uretici - 2 yıl Önce

Bu ne sevgi gözüm yaşardı

Vahit   karayılan
Vahit karayılan - 2 yıl Önce

Hayvancığı bitirdiniz sağolun

Yavuz ç.
Yavuz ç. - 2 yıl Önce

Hayvancılık bitmiştir arkadaşlar büyükbaş 28,00 TL Karkas et kestirdim bu fiyat nedir üretici nasıl kazanacak peynir, yoğurt parasına et kesimi gerçekleştiriliyor yazıktır günahtır.

hasankastal
hasankastal - 2 yıl Önce

yinede sayın bakanımıza helal olsun damızlık düveler kesildikten sonra

banner151

banner251