Skandal iddia: Koyunları gözaltına aldılar!

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa Ceylanpınar’da bir vatandaşa ait koyunların TİGEM özel güvenlikçileri ve askerler tarafından gözaltına alındığını belirterek, koyun sahibinden koyunların serbest kalması için para istenildiği iddia etti.

Skandal iddia: Koyunları gözaltına aldılar!
banner282

Tanal, sosyal medya paylaşımında Urfa Valiliğini ve Tarım Bakanlığını etiketleyerek yaptığı paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Şanlıurfa Ceylanpınar Çaylı Köyü'nde hemşerimizin 17 koyunu, TİGEM özel güvenlikçileri ve askerler tarafından gözaltına alındı. Koyunları, Ceylanpınar TİGEM İşletmesi'nin Gümüşsu merkezindeki ‘Hayvan Cezaevi'ne hapsettiler. Hemşerimin koyunları serbest bırakılsın. Hemşerimiz, TİGEM'in koyunların serbest kalması karşılığında istediği parayı ödeyemez.

BİZİ DÜNYAYA REZİL EDİYORSUNUZ

Yeni doğan, kuzular, annelerinden ayrı düştü. Süt içmesi gereken kuzuları, annelerini hapsederek cezalandırmayın. Koyunların cezai mesuliyeti yok. Gözaltı, hapsetme işlemi, suç işleyen ve cezai sorumluluğu olan insanlara yönelik uygulanır. Dünyada hiçbir hukuki düzenlemede hayvanlar gözaltına alınmaz, hapsedilmez. Bizi dünyaya rezil ediyorsunuz. Ceylanpınar TİGEM İşletmesi, bu akıl dışı uygulamadan vazgeçsin. Hemşerimiz, TİGEM Gümüşsu sahasında cezaevine konulan 17 koyununun serbest kalması konusunda sizlerden yardım talep ediyor.” Ceylanpınar Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü arazisine önceki dönemlerde de vatandaşların koyunları girdiği için gözaltına alınmış, CHP Milletvekili Mahmut Tanal bu konuyu TBMM gündemine de getirmişti.  

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2022, 01:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kantar50
Kantar50 - 2 ay Önce

sertifikalı tohum üretilen tigem arazisine koyunlarını gelişigüzel bırakırsan bunun adı gözaltına almak mı olur. Borçlar kanununun 68. maddesi açık. Kanunda buna alıkoyma hakkı denir. tanal provakasyon yapıyor siz de alet oluyorsunuz. tanal'ı herkes biliyor da size ne oluyor anlamış değilim.

Hass binallah
Hass binallah - 2 ay Önce

HEY ALLAHIM YAAA
BU ADAMDA KOYUN KADAR AKIL YOK
BU UYGULAMA NEDEN YAPILMIŞ İNSAN BİR BAKAR
RESMEN BUNUN GİBİLER YÜZÜNDEN SOKAĞA ÇIKAMAZ OLDUK. BU UYGULAMA YILLARDAN BERİ ANADOLUDA YAPILAN BİR UYGULAMADIR. NE OLUR BU KÜÇÜKBAŞLARI HABER YAPMAYIN BUNDAN SONRA. BÜYÜKBAŞLARA BAKALIM BİRAZDA

banner151