Sivas’ta kırsal desteklenme toplantısı yapıldı

Sivas Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında, 13. Etap Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Toplantısı’nı geniş katılımla gerçekleştirdi.

Sivas’ta kırsal desteklenme toplantısı yapıldı
banner200
banner217

Toplantıda konuşan Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, "Bakanlığımız tarafından ilimize yılda yaklaşık olarak 180 milyon hibe ve destek ödemesi yapılmaktadır. Amaç kırsalda yaşayan üreticilerimize destek olmak, ürün çeşitliliğini artırmak, gelir seviyelerini yükseltmek, tarım sanayi entegrasyonunu sağlamak, tarımsal sanayi geliştirmek, kırsal alanda ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlamak, tarım ve tarım dışı istihdamı geliştirmektir” dedi.

Yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Yıldız, şunları kaydetti: “2006-2018 yılları arasında Bakanlığımız tarafından yürütülen Kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı kapsamında ilimizde toplam 94 milyon 946 bin 945 TL tutarındaki 164 adet yatırım projesine 44 milyon 160 bin 472 TL hibe ödemesi yapılmıştır. 13. etap destekleme programı kapsamında başvuruların önceki yıllara göre büyük bir artış göstermesini bekliyoruz. Bu konuda tüm paydaş kurumlarımızla ortak çalışarak, toplantılar düzenleyerek,  basın ve sosyal medyadan duyurular yaparak, hazırlamış olduğumuz bilgilendirme lifletlerimizi dağıtarak tüm üreticilerimizi bilgilendirerek, Sivas olarak yarısı sizden, yarısı bizden sloganıyla yüzde 50 hibe programından maksimum faydalanmak istiyoruz.”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mükremin türker
Mükremin türker - 1 yıl Önce

ben köyde yaşıyorum bizim 60 hayvan kapesteli ahırlarım boş siz bize destek çıkmayın tutturdunuz genç cifçi diye gidiyonuz biz sizden destek değil ziraatten kredi istiyoruz kendi işimizi kurmak istiyoruz 6 adet ahır bom boş biraz vijdan 3 devre oy verdim bidahada yok

Muharrem çörekçi
Muharrem çörekçi - 1 yıl Önce

Et ve balık kurumu larımız çoğaltma yapalim

banner151

banner251