Sığır ithalatında rüşvet iddiası TBMM gündeminde

CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, “sığır ithalatında rüşvet alındığına” dair Tarım ve Orman Bakanlığı’na yönelik soruşturma başlatıldığı iddiasını Meclis’e taşıdı. Üreticinin borç altında olduğuna işaret eden Özer, “Bu rüşvet olayı bir ilk mi? Kim bu yetkililer?” diye sordu.

Sığır ithalatında rüşvet iddiası TBMM gündeminde
banner200

TBMM Genel Kurulu'nda konuşan Özer, Tarım ve Orman Bakanlığı hakkında başlatılan soruşturmayı gündeme getirerek, “Borç içindeki üreticiye derman olmayan bakanlıkta neler oluyor, işler iyice sarpa mı sardı? İddiaya göre; Cumhurbaşkanlığı'na bağlı Devlet Denetleme Kurulu, Tarım ve Orman Bakanlığı hakkında rüşvet iddiasıyla soruşturma başlattı. Tam bir fırsatçılık hikayesi… Uruguay'dan 8 bin 800 sığır ithal edilir. Gemi, Mersin Limanına üç gün gecikmeli gelir. Bakanlık gecikme gerekçesiyle hayvanların indirilmesine izin vermez, hiçbir aracıyı da dinlemez! Sonra birileri ithalatçı firmaya sorunu çözmeyi garanti eder! 120 bin dolara anlaşırlar. Ertesi sabah da Bakanlıktan onay çıkar” ifadelerini kullandı.

BU CÜRETİN KAYNAĞI KİM?

Rüşvete giden sorunun basit olduğunu söyleyen Özer, şunları kaydetti; “Eğer mevzuata uygunluk yoksa onay nasıl çıktı? Basında yer alan bu iddia şaşırtıcı tabii. Çünkü AKP, herhalde ilk kez devletin denetleme mekanizmasını kendisi için çalıştırıyor! Peki, kim bunlar? Bakanlığın hangi yetkilileri? Bu rüşvet olayı bir ilk mi? Başka rüşvet olayları, başka fırsatçılar yok mu? Bu cüretin kaynağı ne?”

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2021, 01:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Melih uzun
Melih uzun - 2 gün Önce

Vekilbey siz yanlış konuşuyorsunuz , bakan efendinin hiç haberi yok yolsuzluğu ben yaptım vadantaş olarak. Bence siz yanlış düşünüyoryonuz onlar sütten çıkmış ak kaşık gibi bakan var. Siz ne söylediğinizin farkındamısınız bu olay sadece devede tüy vekilbey.

Cezmi ERGÜÇ
Cezmi ERGÜÇ - 2 gün Önce

Ben şahsen Tarım ve Orman Bakanlığında hiçbir yetkilinin rüşvet alabileceğine ihtimal vermiyorum.

banner151

banner251