Sezonun ilk kiraz hasadı yapıldı

Manisa’da sezonun ilk kiraz hasadı yapıldı. Sezonun ilk hasadına katılan Manisa Tarım ve Orman İl Müdürü Metin Öztürk, “21 bin dekar alanda kiraz üretimi yapılmaktadır. Burada ürettiğimiz kirazları dünyanın dört bir yanına ihraç ediyoruz” dedi.

banner255
Sezonun ilk kiraz hasadı yapıldı
banner200

Hasat esnasında açıklamalarda bulunan Öztürk, “Şehzadeler İlçemizde 21 bin dekar alanda kiraz üretimi yapılmaktadır. Burada ürettiğimiz kirazları dünyanın dört bir yanına ihraç ediyoruz. Manisa, yaş sebze ve meyvede, kuru meyvede, çekirdeksiz kuru üzümde çok önemli bir ihracatçı şehir konumundadır. Kiraz da bizim çok önemli bir ihracat ürünümüzdür. Üreticilerimiz tekniğine uygun bir şekilde kirazı üretiyorlar ve buradan dünyaya ihraç ediyorlar. Bugün 16 Nisan tarihi itibariyle Aşağıçobanisa Mahallemizde, üreticilerimiz ile birlikte kuzey yarım kürenin açık alandaki ilk kirazını hasat ettik. Hasat sezonumuzun üreticilerimiz, Manisa'mız ve Ülkemiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2020, 01:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aydn
Aydn - 13 ay Önce

12 mayıstan sonra ödenecek denildi kesim desteği fakat 21 i oldu ayın hala ses yok galiba bizim destekler başkalarının cebinde geziyor işleri bitincede bize verirlerse veriliyor yoksa çiftçi beklemeye ve avcunu ovalamaya kara kara düşünmeye devam

banner151

banner251