Selden zarar gören çiftçilerin borçları ertelensin!

Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta, Salıpazarı ve Terme’de yaşanan sel felaketinden zarar gören üreticilerin Ziraat Bankası’na ve Tarım Kredi Kooperatifleri’ne olan borçlarının ertelenmesi gerektiğini ifade etti.

banner255
Selden zarar gören çiftçilerin borçları ertelensin!
banner200

Geçtiğimiz günlerde bölgede işverenlerin SGK’ya olan prim borçlarının ertelendiği duyurulmuştu. Usta, sosyal medya aracılığıyla paylaştığı mesajda, bu adımın çiftçi borçlarının yoğun olarak ödeneceği ekim ayı öncesinde, bir an önce atılması gerektiğini aksi halde çiftçilerin tarlalarını yok pahasına satmak durumunda kalacağını dile getirdi.

Usta, şunları kaydetti; “Salıpazarı ve Terme ilçelerimizde meydana gelen, maddi zarara sebep olan sel felaketi nedeniyle işverenlerin SGK prim borçları ertelenmiştir. Fakat çiftçimizin, Ziraat Bankasına, Tarım-Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının ertelenmesiyle ilgili herhangi bir adım atılmamıştır. Hükumetten bu yönde bir adım gelmemesi durumunda; çiftçilerimiz, bu borçlarını ödemek için tarlalarını yok pahasına satmak durumunda kalacaktır. Çiftçimiz, özellikle ekim ayı öncesi, yetkililerden müjdeli haber beklemektedir. Bu adımın bir an önce atılmasını talep ediyoruz.”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut polat
Mahmut polat - 2 yıl Önce

Tarım kredi kooperatileri resmi tefecilikmi yapıyor yoksa kooparatifcilikmi oynuyorlar.bu nasıl bi yönetim nasıl bir kooparatifcilik. Yoksa ufak çiftçilik yapanları yok etmsyimi düşünüyorlar.,?

HAMIT  CELIK
HAMIT CELIK - 2 yıl Önce

ÇIFTCILERIN TÜRKİYE GENELINDE GEÇEN YIL ZARAR GÖRMÜŞ DOĞRUSU BU. ÇIFTÇILERIN ȚÜM BORCLARINA VADE FARKI ALMADAN İKI YIL.ERTELENMESİ GEREKİR DINIMIZDE BIR TARAFIN. KAR ETMESI BIR TARAFIN ZARAR ETMESI UYGUN GORULMEMİŞ...

ıdam
ıdam - 2 yıl Önce

yeni bi yasa cikarin ciftyi idam edinde sizde kurtulun bizde kurtulak yeter artık yeter kıçımızda bi don kaldı o da sizin ancak süriyedeki savaşı suriyelileri konuyorsunuz birazda kendi halkınıza çiftçiye bakın yada öldürün bizi canımızı yakmayın bukadar

banner151

banner251