Şeker fabrikası satıldı çiftçi çamura saplandı!

Şeker fabrikaları özelleştirildi, çiftçi çağ atladı! Hem de öyle bir çağ atladı ki, çamura saplanmış traktörüyle tarlada dans ediyor! Fabrikalar özelleştirildiğinde çiftçinin daha rahat edeceğini söyleyenler, şimdi bu görüntü karşısında ne diyecekler, çok merak ediliyor!

Şeker fabrikası satıldı çiftçi çamura saplandı!
banner200

Elbistan Şeker Fabrikası'nda pancar çiftçisinin çilesi devam ediyor. Kar altında kalan şeker pancarıyla gündeme gelen bölgedeki sıkıntıların devam ettiği ortaya çıktı.

Elbistan Şeker Fabrikası'nı alan özel firmanın keyfi uygulamalarından dolayı pancar alımı Aralık ayına sarkarken, çiftçinin pancar yüklü traktörü tarlada çamura saplandı. Traktörü çamurlu tarladan kurtarmak için hem çekici olarak başka bir traktör hem de büyük bir iş makinesinin yardımıyla ancak çıkarabildi.

https://www.youtube.com/watch?v=ZER6LP9x3RM

Elbistan Şeker Fabrikası'nda çiftçi pancarını teslim etmek için çamurla mücadele ederken, geçtiğimiz haftalarda A Haber tarafından bölgeden yapılan haberde çiftçinin hiçbir mağduriyet yaşamadığı iddia edilmişti. Ancak ortaya çıkan görüntüler durumun hiç de öyle anlatıldığı gibi olmadığını gösterirken, çiftçinin sahipsizliği de belgelenmiş oldu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
T.Bkn dedigi gibi
T.Bkn dedigi gibi - 3 yıl Önce

Ciftci cok cok calisip az kazanacak Dedikleri gibi yapiyorlar

- 3 yıl Önce

yok öyle yagma avrupa birincisiyiz

- 3 yıl Önce

bunlar betondan anlar camuru topragı bilmez

banner151

banner251