Savcılıktan Tarım Kredi Genel Müdürünü zora sokacak karar: Haberlerde iftira ve hakaret suçu işlenmemiştir!

Tarım Kredi Kooperatiflerinin, haberlerimizde hakaret ve iftira suçu işlendiği gerekçesiyle Tarımdan Haber aleyhine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı 4 ayrı suç duyurusu, reddedildi. Savcılığın, özellikle hukuksuz bir şekilde görev yapan Genel Müdür Fahrettin Poyraz'la ilgili haberlerde hakaret ve iftira suçunun işlenmediğine karar vermesi dikkat çekti.

Savcılıktan Tarım Kredi Genel Müdürünü zora sokacak karar: Haberlerde iftira ve hakaret suçu işlenmemiştir!
banner200

Tarım Kredi Kooperatiflerinin Türkiye’nin en çok takip edilen tematik haber sitesine yönelik uyguladığı hukuki sansüre karşı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından hukuki karar. Tarım Kredi Kooperatiflerinin, hakaret ve iftira suçundan dolayı kamu davası açılması talebiyle Tarımdan Haber’de yayınlanan 4 haberle ilgili olarak ayrı ayrı yaptığı suç duyuruları Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından reddedildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının verdiği bu karar, Tarım Kredi Kooperatiflerinin bugüne kadar belli Sulh Ceza Hakimlikleri üzerinden 135 haberimize yönelik aldırdığı erişim engeli kararlarının da hukuksuzluğu belgelendi. 

4 AYRI HABERİMİZLE İLGİLİ ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU 

Tarım Kredi Kooperatifleri, Tarımdan Haber’de yayınlanan 4 haber için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına 4 ayrı suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda, söz konusu haberlerde hakaret ve iftira suçunun işlendiği, kurum ve yöneticilerinin itibarını yok edecek şekilde yalanlarla dolu haberlerin yapıldığı iddia edilerek, kamu davası açılması talebinde bulunuldu. 

HABERLERDE HAKARET VE İFTİRA SUÇU İŞLENMEMİŞTİR

Ancak her biri 8 sayfalık olan suç duyurusunu inceleyen Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, suç duyurunda iddia edilen iddiaların haklı gerekçeye dayanmadığını ve haberlerde iftira ve hakaret suçunun işlenmediğine karar vererek, kavuşturmaya yer olmadığına karar verdi. 

HUKUKSUZ BİR ŞEKİLDE GÖREV YAPAN FAHRETTİN POYRAZ İLE TAĞŞİŞLİ GENEL MÜDÜR HABERLERİ HAKKINDA VERİLEN HUKUKİ KARAR DİKKAT ÇEKTİ 

Ankara Cumhuriyet Başsavcığılının kararında, özellikle Tarım Kredi Kooperatiflerine hukuksuz bir şekilde atanan Genel Müdür Fahrettin Poyraz ile Tarım Kredi Marketlere atanan ve daha sonra görevden alınan Tağşişli Genel Müdür haberlerinde hakaret ve iftira suçunun işlenmediğine karar verilmesi dikkat çekti. Tarımdan Haber'in tamamen somut belgelere dayalı olarak yaptığı söz konusu haberlere, daha öncesinde kişilik haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle erişim engeli getirilmişti. Ancak savcılık kararında sözkonusu bu haberlerde iftira ve hakaret suçunun işlenmediğine karar verilmesi, Tarımdan Haber'in haklılığını ortaya koyarken, Tarım Kredi Kooperatiflerinin de hukuksuz bir şekilde yönetildiğini belgelemiş oldu.
135 HABERİMİZE GETİRİLEN ERİŞİM ENGELİ KARARININ HUKUKSUZLUĞU BELGELENDİ!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının verdiği bu karar, Tarımdan Haber’in haberlerinde haklılığını ortaya koyarken, kişilik haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle 135 habere getirilen erişim engeli kararlarının da hukuksuzluğunu belgeledi. 

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULAN HABERLER

Tağşişli firma ortağı Türk Silahlı Kuvvetlerine de bal satmış!

Tarım Kredi’de derin sessizlik!

Tarım Kredi’deki skandal hayvan cinayetinin üstü örtülüyor mu? Tarım Bakanlığı neden sessiz kalıyor? 

Tarım Kredi’de Tağşişli Genel Müdür haberine erişim engeli!

YAYINDAN KALDIRILAN HABERLERİMİZİN HAKLILIĞINI ORTAYA KOYAN KARAR

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bu haberlerde iftira ve hakaret suçunun işlenmediğine karar verirken, söz konusu haberler Tarım Kredi Kooperatiflerinin talebi üzerine kişilik haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle yayından kaldırılmıştı. Bu durum, Tarım Kredi Kooperatiflerinin çiftçinin hak ve menfaatlerini korumaya yönelik yapılan haberleri hukuksuz bir şekilde sansürleyerek gerçek niyetini de ortaya koymuş oldu. 

HUKUKSUZ KARARLARLA TARIMDAN HABER SUSTURULMAYA ÇALIŞILIYOR!

Diğer yandan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının bu kararı, somut belgeli haberlerine karşı belli sulh ceza hakimliklerinin aldığı hukuksuz kararlarla Tarımdan Haber'in üstünde nasıl bir baskı kurulmaya çalışıldığını da bir kez daha gözler önüne sermiş oldu. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2020, 18:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cenk
Cenk - 1 yıl Önce

Tarımdan haber iyiki varsın,çiftçinin tarımla ilgili ilk haberleri aldıgı site iyiki varsın

Tarim
Tarim - 1 yıl Önce

Sivas bölgede Ulaş kooperatifinde iki mudür yargılandı biri işten atıldı diğerinin dosyası kapatılıp daha iyi bir kooperatif ile ödüllendirildi. Tarim kredide teftiş mekanizması böyle çalışıyor. Adalet falan yok. Bu konular daha çok konuşulacak. Yeni yönetim inşAllah bu konuda gereğini yapar. Bu konu ülke gündemine gelene kadar bunlar konuşulacak. Ve aydinlatilacak.

Bilyorlar
Bilyorlar - 1 yıl Önce

İftira ve hakaret olmadığını onlar da biliyorlar. Tekzip gönderemiyorlar, kendi internet sayfalarından bile işin aslı şöyle diyemiyorlar. Burdaki cukka başka yerde yok diyen idareciler gibi durmak yok, yola devam.

Sivas koop
Sivas koop - 1 yıl Önce

Sivas bölge kooperatiflerinin kaderi bu eski bölge müdürü gitti yerini aratmayacak blg mdr yardımcısı şemis kalem geldi aynı yoldan gidiyorlar blg kooperatif personeli tedirgin ve çalışmaktan korkuyor sürekli aynı şeyler böyle giderse şemis bey o bölgede tek başına çalışır personelide komple kaçırırsın i. K. Gibi,..... ilgili makamlar lütfen tedbirini alırmısınız

Ttt
Ttt - 1 yıl Önce

Amaç tarimdanhaberi itibarsız hale getirmekti başaramadılar bu poyrazın ve arpanın taktiğidir böyle devam ederse yakında sayıştaya döner

Kuruyemiş gönder genel müdüre!!!
Kuruyemiş gönder genel müdüre!!! - 1 yıl Önce

Saadettin Bey tebrikler. Bu haberlere yasak koyanlara Akgül kuruyemişciden kabak çekirdeği al gönder. Sinirlere iyi gelir.uha ha ha ha ha

tornet
tornet @Kuruyemiş gönder genel müdüre!!! - 1 yıl Önce

akgüllerin tek dayanağı tanıdıkları. dayıları olmadığı gün kapının önünde bulurlar kendilerini..
artık kuruyemiş dükkanı açarlar......hahaaa

Sivas
Sivas - 1 yıl Önce

Sivas bölgede kontrolör ve teftiş işlerini kimseden habersiz S.ö yapar. Ortada görünmez.

Bahattin
Bahattin - 1 yıl Önce

Tarım kredi koop müdürleri çiftçiyi eziyor yüksek faiz alıyorlar zamanı geçmiş borç olunca müdür ne kadar isterse gariban köylüde veriyor yoksa tehdit var icra tehdidi var bir daha kredi vermeme tehdidi var neler neler sakınca olur diye herşeyi yzmiyorum

Tevsik maasi
Tevsik maasi @Bahattin - 1 yıl Önce

Tahsilat ve satışa göre müdürler sene sonu 8 maaş ikramiye almakta. Ondan dolayı bu baskilar


banner151

banner251