Samsun Tarım ve Orman İl Müdüründen tayin açıklaması

Samsun Tarım ve Orman İl Müdürü Nail Kırmacı, dün Tarımdan Haber'de yayınlanan haber üzerine bir açıklama yaparak, unvan değişikliği sınavını kazanan personelin farklı ilçelere tayin edilmesiyle ilgili olarak kimseye bir istisnada bulunulmadığını belirtti. Kırmacı, yapılan tayinlerde Bakanlık talimatına da aykırı bir işlem tesis edilmediğini kaydetti.

Samsun Tarım ve Orman İl Müdüründen tayin açıklaması
banner200

Samsun Tarım ve Orman İl Müdürü Nail Kırmacı, Tarım ve Orman Bakanlığında unvan değişikliği sınavını kazanan personelin farklı ilçelere tayin edilmesiyle ilgili olarak bir açıklama yaptı. Bakanlık talimatına aykırı bir işlem tesis edilmediğini ifade eden Kırmacı, “Bakanlık kurumlarda olan arkadaşların atamasını doğrudan kurumlara yaptı. Samsun iline yapılan atamalar da yine Samsun iline yaptı. Samsun iline yapılan atama Valilik emrine yapılan atamadır. İl emrine atanmış arkadaşımızı il emrinde değerlendirdik. İlden farklı bir yerde değerlendirmedik" dedi.

Ataması yapılacak personele yönelik olarak kriterlerin Samsun Valili ile belirlendiğini dile getiren Kırmacı, Hizmet süresi 23 yıldan fazla olanlar, şehit yakınları olanlar, gazi olanlar, engelli çocukları ve kendileri engelli olanlar, yerlerinde kaldı. Bu tasnifi yaptıktan sonra geriye kalan arkadaşlarımız içerisinde bir kişiye istisna tanımışsam eğer evet o zaman bu adam kayırmıştır diye bilirsiniz" diye konuştu.

TARIMDANHABER

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

şaibeli atamalar var il içinde ki atamalar incelensin..

İlla isim mi verelim.
İlla isim mi verelim. - 3 yıl Önce

İila isim mi verelim. Başka bir bakanlıktan geçen 22 yıllık bayan ziraat mühendisini yerinde bıraktın başka 22 yıllık personelleri uzak ilçelere yolladın. Adam kayırdın. Bu iş mahkemede çözülecek. O zaman ne yapacaksın bakalım...

Nail Bey istifa et
Nail Bey istifa et - 3 yıl Önce

Sizin döneminizdeki usulsuz atamalar zirve yaptı.Kariyer i zayıf yardımcınız Celal beyle birlikte yanlış karar verdiniz.Normu dolu 19 Mayıs a Sinop tan gelen bayanı verdin.Aynı ilçeden dört mühendisi Ladik ve Havza ya gonderdin,hepsi mazeretli.Sinsice işler tertiplediniz ,bazı ilçe müdürleride sana destek oldu.Geleni engelleyemeyen basiretsiz müdürler gidenler konusunda aslan kesildi.

Arkadaş kıyağı atama
Arkadaş kıyağı atama - 3 yıl Önce

İlçeden il merkezine getirdiği torpillileri ve 19 mayısa yığdığı özel torpillileri geri yerlerine göndersin hakkaniyetli müdürse. Özelleştirmeden M. Yrd sı olmuş torpille dışardan işletme mezunu Mühendis hakkında karar veriyor.

- 3 yıl Önce

Çocuğu lisede okuyor diye 19 Mayıs a personel verdi.Çocuğu Atakumda Lisede okuyan personeli Ladik ilçesine gönderdi.

- 3 yıl Önce

Unvan değişikliği ile ilgili genelge çok açık. Genelgede;Norm kadro çalışması yapıldığından, norm dolsa dahi herkesin yerinde bırakılması isteniyordu. Aksini söyleyen genelgeyi hiç okumamıştır..

- 3 yıl Önce

Kaç yıldır günlük 150_200 km yol yapıyorum.Benden sonra gelenleri ondokuzmayisa verdi.iş yok akşama kadar oturuyoruz diyorlar.2 saat yol gidiyorum gunluk aksama kadarda çalışiyorum.yoruldum.........

Yazıklar olsun
Yazıklar olsun - 3 yıl Önce

Liyakata uymadan genelge yönetmelikten haberi olmayanları, okuduğunu anlamayanları keyfine göre yorumlayanları il müdürü yaparlarsa olacağı budur. Bakanlığın genelgesi açık norm kadro uygun olsa da olmasa da norm kadro yapılanması tamamlanana kadar personel yerinde kalsın deniliyor. Ancak ve ancak unvan bazında herhangi bir ilçede ya da birimde hiç o unvan bazında personel yoksa o zaman il müdürüne bu yetkiyi veriyor. Allah bu ve bunun gibi müdürlüri bildiği gibi yapsın ahirette iki elimiz yakanızda bunu unutmayın. Gerçi sizin kendi makamınızdan mevkinizden başka kimseden korkunuz yok. Kendinizi herseyin üstünde görüyorsunuz. Ama öyle olmadığını göruceksiniz zavallılar...


banner151

banner251