Saman ithal edildi mi edilmedi mi? Saman mevzusu gündemdeki tazeliğini koruyor!

Saman tartışması gündemdeki tazeliğini korumaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Türkiye saman ithal ediyor diye yalan söylüyorlar’ sözlerine cevap veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saman ithal edildiğine dair belgeleri gösterdi. 

banner255
Saman ithal edildi mi edilmedi mi? Saman mevzusu gündemdeki tazeliğini koruyor!
banner200

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Türkiye saman ithal ediyor diye yalan söylüyorlar" ifadesine yanıt veren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Geçen hafta Erdoğan Türkiye saman ithal etmedi diye bir açıklama yaptı. Saman ithal ediyor dedim, yalan söylüyor dedi. (Belgeleri göstererek) Bu gümrük giriş beyannamesi. İzmir Gümrük Müdürlüğü. 19 Şubat 2020. Ticari tanımı saman. 50 bin 320 kg saman ithal etmişiz. Bütün bunların hepsini çıkardım. Şimdi ben Erdoğan'a sormak isterim: kim yalan söylüyor? Bunlar devletin belgesi. Millete neden yalan söylüyorsun? İnsanda biraz utanma olmaz mı? Kılıçdaroğlu belgeye dayanmadan konuşmaz diye düşünmedin mi?" dedi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2020, 17:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ne kadar inek o kadar saman
Ne kadar inek o kadar saman - 1 yıl Önce

Türkiye’de dört ayaklı ineklerden fazla iki ayaklı inek daha fazla olduğu için saman yetmiyor... parasını ödeyip bu inek ve öküzlere saman getiriyoruz.. yiyin ula yiyin, heyvanlar...

Destan Banev
Destan Banev @Ne kadar inek o kadar saman - 1 yıl Önce

Güzel söylemişsin ama biraz eksik kalmış. Hayvanlar saman balyesi yiyor. Ama para balyesi yiyiyor.

Sonuna kadar hakli.
Sonuna kadar hakli. - 1 yıl Önce

Sosyal medyada goruntulerde mevcut. Uretmesi en kolay urunu bile ithal eder olduk. Çiftçinin sorunlarini konusan CHP olmus nerden nereye goruyorsunuz.

Adalet
Adalet - 1 yıl Önce

Beyler şu chp zihniyetinden kurtulun artık işte böyle bir parrinin peşinden gidersen onlarda seni siker

Mehmet
Mehmet - 1 yıl Önce

Adamlar mars ta hayat varmi aya yasam alani kurarmiyiz diye kafa yorarken bunlar kalkmis saman ithat edildimi edilmedimi soruyor merak etme size yetecek kadar stok mevcut rahat olun

Can can
Can can - 1 yıl Önce

Mesele chp akp meselesi değil.sen saman ithal ediyormusun etmiyormusun.et ithal ediyormusun etmiyormusun.tarım ülkesini ne hale getirdiler.etin fiyatı arttı ithal edelim buğdayın fiytı arttı ithaledelim dersen bu üreticide üretmez başka iş yapar.her işin bir maliyeti var fiyatı arttıysa maliyetler artmıştır.düşür maliyetleri .2017 de et ithalatını açtınız hayvancının 3 te 1 i hayvancılığı bıraktı .ithali durdurdunuz ne oldu et 1 ayda 8. 9 tl yükseldi karkas kesim neden ithale bapımlı hale geldin çünkü üretici azaldı.şimdi yine aç bir 3 te 1 daha bıraksınondn sonra bu iş en sonunda tüketimin 3te 2 sini ithal eder hale gelirsin.50 000 ton et depoda çürüyor zararı kim karşılayacak gene çiftçi.

banner151

banner251