Salgına karşı üreticiye tohum desteği

Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, dünyayı sarsan koronavirüs tehlikesine karşı gıda üretim ve tedarik zincirinin güvenli bir şekilde devam etmesi için üreticilere yüzde 75 hibeli olarak tohumluk dağıttı.

Salgına karşı üreticiye tohum desteği
banner200

Konuyla ilgili Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin, "Bakanlığımızca sağlanan kaynaklar ile Erzincan genelinde 20 ton kuru fasulye tohumluğu ile 325 ton buğday tohumluğu toprakla buluştu. Aynı amaçlarla hayvancılık sektörümüzün ihtiyaç duyduğu kaba yem açığının giderilmesi amacıyla da 36.5 ton yonca tohumlugunu da Erzincan İl Özel İdaresinden sağlanan kaynakla yüzde 50 hibeli olarak dağıtıyoruz. Erzincan çiftçisine sağlanan bu destekten dolayı Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli ve Erzincan Valimiz Sayın Ali Arslantaş, Bakanlığımız ve Erzincan İl Özel İdaresi yetkililerine şükranlarımızı sunuyoruz. Erzincan genelinde çiftçilerimiz üretmeye devam ediyor. Devlet ve millet birlikteliğinin bu güzel örneği devletimizin ve milletimizin gücünü bir kez daha gözler önüne sermektedir. Halkımız evinde kalmaya devam etsin. Biz çiftçilerimiz ile üretmeye devam ediyoruz. İnşallah birlikte başaracağız" diye konuştu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2020, 01:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
köylüm
köylüm - 2 yıl Önce

Sağolsun müdürümüz Erzincan genelinde sosyal ve çiftçi ile çok ilgili inşAllah hayvan alım satımları içinde e-devletten bir proje geliştirse makbule geçecek

banner151

banner251