Sakarya’da tavuk ölümleri alarmı verildi

Sakarya’da bazı bölgelerde tavuk ölümlerinin artmasıyla birlikte Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Sakarya Tarım ve Orman İl Müdürü Nuri Al, Kaynarca ilçesinde bazı tavuk çiftliklerinde görülen ölüm olayıyla ilgili inceleme başlatıldığını duyurdu.

Sakarya’da tavuk ölümleri alarmı verildi
banner200

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Tarım ve Orman İl Müdürü Nuri Al, "Kaynarca ilçemizde birkaç çiftlikte ölüm olayı meydana geldi. Ekiplerimiz hızlıca bölgeye giderek inceleme başlattı. Şu ana kadar lokal bir durum söz konusu. Ekiplerimiz kümeslerden numuneler alıp ileri teknolojiye sahip Ankara ve İstanbul'daki laboratuvarlara gönderdi. Tavukların ölüm nedeni tam olarak sonuçlar geldiğinde açıklanabilir. Sonuçlar elimize ulaşmadan kesin bir dille ölümün sebebi şu demek doğru olmaz. Biz incelememizi yaptık, tedbirlerimizi aldık. Ölü tavuklar gerekli tedbirler alınarak imha ediliyor” ifadelerini kullandı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
github
github - 1 yıl Önce

kuş gribi çoktan çıktı hayırlı olsun...

uşaklı
uşaklı - 1 yıl Önce

rabbim hem bizi hemde hayvanlarımızı hastalıklardan korusun

cihan sultan
cihan sultan - 1 yıl Önce

5G yüzünden fazla radyasyona maruz kalınca kuş tavuk gibi hayvanlar daha çok zara görüp toplu ölümler oluyormuş 5G yasaklanmalı. herkes geleceğimizi düşünüp itiraz etmeli. Araştıralım arkadaşlar.

banner151

banner251