Sakarya Tarım ve Hayvancılık fuarına 3 günde 67 bin ziyaretçi

Sakarya Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Makinaları ve Yem Fuarı'nda sektördeki son yenilikler sergilendi. Sakarya, Düzce, Kocaeli, Bolu, Bilecik, Yalova, Zonguldak ve Bursa ile bu şehirlere bağlı ilçelerden GL Platform tarafından kaldırılan ücretsiz servisler büyük ilgi gördü. Fuar 3. gününde 67 bin ziyaretçi sayısına ulaştı. Katılan markalar ise fuara özel indirimler yaparak üreticiye destek verdi.

Sakarya Tarım ve Hayvancılık fuarına 3 günde 67 bin ziyaretçi
banner200
banner217

Sakarya’da tüm kurum ve kuruluşların birliğine sahne olan Sakarya Tarım ve Hayvancılık Fuarı ziyaretçi akınına uğradı. Fuar ilk 3 günde 67 bin ziyaretçi ağırladı.

Fuar standlarını ziyaret eden TOBB Başkan Vekili Ayhan Zeytinoğlu, tarım ve hayvancılığın ekonomik hedefleri için kilit sektör olduğunu söyledi. Zeytinoğlu,  Avrupa’nın en büyük tarımsal katma değerini Türkiye'nin ürettiğini belirterek “Daha çok tarım, daha çok katma değer için fuarların sunduğu yeniliklere ihtiyacımız var” dedi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin ise Sakarya’nın tarımsal potansiyelinin çok yüksek olduğunu, ancak bu potansiyelin çok daha ileriye götürülmesi gerektiğini ifade etti. Erçin, süs bitkileri yetiştiriciliğinde marka olan Sakarya'nın yurtdışında da bilinirliğini sağlamak için Sakarya Fidancılık ve Peyzaj A.Ş’yi, ürünlere katma değer sağlamak amacıyla da Tarım A.Ş’yi kurduklarını belirten Erçin, kısa süre içinde seracılık içinde projelerini üreticilerle paylaşacaklarını söyledi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251