Pakdemirli: Türkiye’de tarım futbol kadar çok konuşuluyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye’de tarımın futbol kadar çok konuşulduğunu belirterek, “Biz de dedik ki, bu işi bir sistematik içeriğine koyalım. Tarım şurasını 15 yıl aradan sonra topladık ve 5 yıllık plan yaptık” dedi.

Pakdemirli: Türkiye’de tarım futbol kadar çok konuşuluyor
banner200

Erzurum’da konuşan Pakdemirli, “ihracatta Türkiye tarihinin rekorunun kırıldığını ve en yüksek değeri aldıklarını kaydeden Pakdemirli, "Türkiye tarımsal hasılada Avrupa'da birinci, dünyada 10'uncu sırada. Cumhurbaşkanımız 2023'le ilgili ne hedefler koydu. Her alanda ilk 10 girmekti ve tarımda sizler sayesinde ilk 10'a girdik. Hedefimiz bunu daha ileri taşımak. Destekleri artırdık, 14 küsur milyardan 24 milyara geldik. AK Parti hükümetleri öncesinde desteğin olmadığı ama müdahale alımlarının da olduğu bir dönemi yaşadık. AK Parti döneminde de ağırlıklı bugüne kadar müdahale alımlarının olmadığı veya çok seyrek olduğu ama desteklerin hızlı arttığı dönemi yaşadık" diye konuştu. 

"TÜRKİYE'DE TARIM FUTBOL KADAR ÇOK KONUŞULUYOR"

Pakdemirli, Türkiye'de tarımın futbol kadar çok konuşulduğunu belirterek, "Biz de dedik ki, bu işi bir sistematik içeriğine koyalım. Tarım şurasını 15 yıl aradan sonra topladık ve 5 yıllık plan yaptık. 'Her sene de değerlendirme toplantısı yapalım' dedik ve 2021 yılının değerlendirme toplantısını yaptık." dedi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2021, 21:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Forvet
Forvet - 7 ay Önce

Heralde gölü atanda tarım kredidir.. sayın bakan futbol oynayanlar parayı çuvalla alıyor biz peek göremiyoz.. futbolda yabancı oyuncu sınırlaması var tarımda italat sınırlaması yok. Futbol kuluplerine biara ziraat bankası sahipçiktı. Tarım borçlarınıda ertelese yapılandırsa..

ens
ens @Forvet - 7 ay Önce

tkk kadar taş düşsün başınıza zorlamı kredi veriyor uleeen istediniz yerden kredi çekin uleeen

Ahmet
Ahmet - 7 ay Önce

Çok konuşulan bir şey
Ya çok başarılıdır
Yada çok kötü
Tarım acaba neden çok konuşuluyor?

Çiftçi
Çiftçi - 7 ay Önce

Sayın bakan bir kişi veya bir eylem neden konuşulur ya çok iyidir övgüler yağdırırlar ama malesefki Türkiye’de tarım yerlerde sürürünüyor milli gerin %1 çiftçiye destek vereceğiz diye kanunumuz çıkardık ama uymuyoruz ve pademiden zor günler geçiren çiftçinin elinden tutun olmadı tarım krediye siz napıyorsunuz diyen yok sanki ayrı bir cumhuriyet orası daha neler şimdi soruyoruz sayın bakan gündemde olması gayet normal değilmi

Üretici
Üretici - 7 ay Önce

Bunun sebebi açıklanan ekomi paketlerinde çiftinin yok sayılması olabilirmi

Ali dag
Ali dag - 7 ay Önce

İnsanlar endişe duyduklari güven vermeyen işlerde daha çok konuşur sizde bundan bir hisse çıkarın

Gazeteci
Gazeteci - 7 ay Önce

gorunen bu..tarım neden çok konuşuluyormuş..futbol kadar derken ne için futbolla karşilaştirmış..futbol bir oyun..kendileride bakanlıkta ekibiyle çok güzel oyun kuruyorlar..tarım kredi bir yanda ,tigem bir yanda,illerdeki projeler biryanda,ihaleler biryanda, bakanlık merkez zaten evlere şenlik maşAllah.yolsuzluklar usulsüzlükler kapatıla kapatila bir hal oldu..genc çiftçi kapatıldi,ucuz et,tarın kredi yem,usulsuz tohum say say bitmiyor..bakan bir iki destek açıklamayla top çevirmeye devM ediyor. boyu..fetöcüler göreve getirildi el altindan kumpaslar çevriliyor.bakanin hala görevde kalmaniz çok üzücu..

Ciftci
Ciftci - 7 ay Önce

Senin beceriksizliğin konuşuluyor. Ha birde tvlere çıkıp şehirdekilere söylemen konuşuluyor

adaletxx
adaletxx - 7 ay Önce

Çok konuşulması işlerin iyi gittiği anlamına gelir mi? Ha şu bir gerçek algı dünyasında yaşıyoruz bir şey iyi gitmesede iyi gidiyormuş göstermkte bir maharet ! ancak kitle iletişim araçlarını iyi kullanıp allayıp bullamak sadece birilerinin gözünü boyayabilir ama ağır yük altında gerçekten ezilen üretici için bu hiçte öyle olmadığı zamanı geldiğinde kendini gösterecektir.Birilerinin çıkıp kıral çıplak demesi lazım korku başa bela evet ama o korkunun bir şekilde aşılması lazım yoksa hepimiz o geminin içinde boğuluruz .Başka gemimiz yok


banner151

banner251