Pakdemirli'nin çiftçinin yanında olduğunu gösteren duruşu bizlere cesaret veriyor

Türkiye Hayvancılık Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Başkanı Ahmet Ertürk, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin çiftçinin yanında olduğunu gösteren duruşunun kendilerine cesaret ve güç kazandırdığını kaydetti.

Pakdemirli'nin çiftçinin yanında olduğunu gösteren duruşu bizlere cesaret veriyor
banner200

Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Türkiye Hayvancılık Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Başkanı Ahmet Ertürk, şunları kaydetti: "Covid -19 “Korona “virüsünün dünyada yayılması ve ülkemizde görülmesi ile birlikte, hayvancılık sektöründe de diğer birçok sektör de olduğu gibi olumsuz etkileri görülerek, üreticilerimiz tarafından etkileri ağır bir şekilde hissedilmektedir. 

Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’nin üreticilerimize, “hayvan başı 65 TL yem desteği vereceğiz” açıklaması ile birlikte geçtiğimiz günlerde çiğ süt desteklemelerinin devam edeceği ve üretimde oluşabilecek arz fazlalarının Et Süt Kurumu tarafından süt tozu regülasyonu yöntemi ile değerlendirebileceğine yönelik kararın yayınlanması, tüm üreticilerimiz tarafından heyecanla karşılanmıştır. Yem fiyatları ile olan mücadelemiz başta olmak üzere, üretime konu olmuş diğer üretim faaliyetlerinde, Tarım ve Orman Bakanlığımızın konulara olan ilgi alakası ve konuların takibini yaparak, çiftçimizin yanında olduğunu gösteren duruşu bizlere cesaret ve güç kazandırmıştır. 

Bu zor günlerde üreticilerimizi yalnız bırakmayan, üreticilerimizin her zaman yanında ve arkasında duran. Tarım ve Orman Bakanımız, Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ’  ile birlikte Bakanlık teşkilatımızın çeşitli birimlerinde görev yapmakta olan  çalışma ve yol  arkadaşlarına, tüm üreticilerimiz adına Türkiye Hayvancılık Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu olarak teşekkür ederiz.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2020, 17:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ciftci
Ciftci - 2 yıl Önce

Laf konuştu bal kabağı. İthalatla mi hayvancinin çiftçinin yanında duruldu sen hangi memlekette yaşıyorsun. Tarım bakanından şahsına ne çıkar beklentisinde sin. Kendini değil aidat aldığı üreticiler. İçin çalış. Olmuyorsa çek git üretici. De kurtulsun

Gürbüz yılmaz
Gürbüz yılmaz - 2 yıl Önce

Havan başına verilecek 65 tl nasil bas vuracağız

banner251