Pakdemirli ile görüşemeyen üreticiler Birlik Başkanlarıyla görüşecek

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği önemli bir toplantıya ev sahipliği yapacak. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye seslerini duyuramadıkları için Ankara’da Bakanlık önünde eylem yapma kararı alan üreticiler, Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği’nin davetlisi olarak 22 Ekim’de Ankara’ya gelecek. Bakan Pakdemirli'nin danışmanlarının şimdiye kadar organize etmesi gereken görüşmeyi Birlik Başkanlarının organize etmesi dikkat çekti.

banner255
Pakdemirli ile görüşemeyen üreticiler Birlik Başkanlarıyla görüşecek
banner200

Üreticiler günlerdir Bakan Pakdemirli'ye seslerini duyurmaya çalışıyor. Üreticinin bu talebi karşısında Bakan Pakdemirli'nin danışmanlarının üreticilerle Pakdemirli'yi buluşturacak bir görüşme organize etmesi beklenirken, nedense bu talep görmezlikten gelindi. Pakdemirli'nin danışmanlarının yapamadığını Birlik Başkanları yaptı. Bir grup üretici, 22 Ekim'de Ankara'ya gelerek birlik başkanlarıyla bir araya gelecek.  

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği’nde yapılacak toplantıya, Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Bülent Tunç, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Kamil Özcan ve TÜSEDAD Başkanı Sencer Solakoğlu da katılacak. Üreticilerle yapılacak toplantıya Bakanlıktan Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş ile Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzun’un da katılması bekleniyor. 

Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde besicilik yapan Yakup Konan, yaşadıkları sıkıntıyı anlatmak için sosyal medyadan paylaştığı videolarla gündeme gelmişti. Sesini Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye duyuramayan Konan, Ankara’da Bakanlık önünde eylem yapma kararı almıştı. Eylem için Ankara Valiliğine izin talebinde bulunan üreticiler, Valilikten gelecek haberi bekliyorlar.

Tam bu süreçte Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği’nin daveti ile üretici birlikleri ve Bakanlık yetkilileriyle bir araya gelecek olan üreticiler, yaşadıkları sorunları doğrudan anlatma fırsatı bulacaklar. 

BU GÖRÜŞME BAKANLIKTA ORGANİZE EDİLEBİLİRDİ 

Bu görüşme, Tarım ve Orman Bakanlığı'nda organize edilebilirdi. Bakan Pakdemirli, bir grup üreticiyi Bakanlıkta ağırlayabilir, onların sorunlarını bire bir dinleyerek gönüllerini alabilirdi. Ancak Bakan danışmanlarının öngörüsüzlüğünden dolayı böylesine önemli bir fırsat kaçırılmış oldu.

FARUK ÇELİK DÖNEMİNDE ÜRETİCİLER DOĞRUDAN BAKANLA GÖRÜŞEBİLİYORDU 

Bilindiği üzere Faruk Çelik'in Bakanlığı döneminde başlatılan bir uygulamadan dolayı üreticiler telefonla arayarak Bakanla doğrudan görüşebiliyordu. Üreticiler talep ve sorunlarını doğrudan Bakana iletme fırsatı bulurken, bu uygulama o dönem üreticiler tarafından memnuniyetle karşılanmıştı. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2019, 14:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Geveze
Geveze - 2 yıl Önce

Bakan ne yaptiki izmir ekibinin alenen yaptigi isler var kulliyedede adam bulmuslar oh ye kurkum ye

Erzurum Koyun Birliği
Erzurum Koyun Birliği - 2 yıl Önce

2018 yılı destekleri ödemiyor. Devlet birliğe ödemeyi yaptığı halde birlik üreticilerin desteklerini ödememiştir. Yolsuzluk yapılmıştır. Bu yazıyı okuyan burakratlar duruma müdahale etsinler.

Kibirli
Kibirli - 2 yıl Önce

Kibirli bakan Kibirli ...tarıma zerre fayda gelmez kibirliden...

Mehmet Yılmaz
Mehmet Yılmaz - 2 yıl Önce

Pakdemirliyle neyi görüşeceksiniz adam zaten tarımdan Hayvancılık tan anlamıyor konuşsanızda size net cevap veremez adam birşey paylaşıyor korkudan altına yorum yapmayalım diye yorumları kapatıyor üzücü birşey

Direkt
Direkt - 2 yıl Önce

Faruk Çelik ile direkt görüştüler, ne oldu? Ortak akıl vs gaz alındı, ithalat devam etti.

HÜSNÜ ZAN
HÜSNÜ ZAN - 2 yıl Önce

GERÇEK HÜKÜMETİN VE MECLİSİN, MİLLETVEKİLLİĞİNİN OLDUĞU YILLARDA VATANDAŞ HANGİ PARTİLİ OLURSA OLSUN İYİ KÖTÜ SEÇTİĞİ MİLLETVEKİLLERİ İLE GÖRÜŞÜRDÜ... ŞÖYLE BÖYLE DERDİNİ ANLATIR VE ÇÖZÜM İÇİN İLGİLİ BAKANLIĞIN EN TEPESİNDEKİ KİŞİYE KADAR KONULAR ULAŞTIRILABİLİRDİ... EEEE ŞİMDİ DURUM BAŞKA, “NEOPADİŞAHLIK” SİSTEMİNDE SARAY OĞLANLARINA, KAPIKULLARINA BİLE ERİŞMEK MÜMKÜN DEĞİL... YERSENİZ...

Tufan Tutkun
Tufan Tutkun - 2 yıl Önce

Sayın bakanım buzağı desteği neden ödenmiyor 2018 biz muhtarlar milletin korkusundan çarşıya bile çıkamıyoruz bir an önce hesaplara yatsın

kubilay akbulut
kubilay akbulut - 2 yıl Önce

ciftci zor durumda ciftcinin ziraat bankasina olan borclarinin ertelenmesini acilen cumhurbaskanligi kararnamesi ile uygukanmasi hayati onem tasiyor ardahandan yaziyorum


banner151

banner251