Pakdemirli: 700 milyon lira yatırım seferberliği başlatıyoruz

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Rize ve Artvin'de incelemelerde bulunarak, “Bugüne kadar almış olduğumuz tedbirlerin ötesinde bölgede aşağı yukarı 700 milyon liraya varan bir yatırım seferberliği daha başlatıyor olacağız” dedi.

Pakdemirli: 700 milyon lira yatırım seferberliği başlatıyoruz
banner282

Pakdemirli, hem Rize hem de Artvin'de özellikle tarım alanları ve kapalı köy yollarıyla alakalı genel olarak hasar tespitleri ve üst havzalarda bugüne kadar yaptıkları ve bundan sonra da yapmaları gereken çalışmalarla ilgili havadan bazı incelemelerde bulunduklarını aktardı.

YATIRIM SEFERBERLİĞİ BAŞLATIYORUZ

Pakdemirli, şunları kaydetti: "Çok basit şekilde 'sel tırmığı' diye ifade edebileceğim, aynı tırmığın ucunun tuttuğu gibi derede akan çeri çöpü tutabilecek sistemler geliştirebileceğimize dair genel bir, sabahki toplantımızda, kanaat elde edindik. Bunu çok hızlı bir şekilde sahada uygulamaya alıyor olacağız. Bugüne kadar almış olduğumuz tedbirlerin ötesinde bölgede aşağı yukarı 700 milyon liraya varan bir yatırım seferberliği daha başlatıyor olacağız. Dünle bugün arasında büyük fark var, yani aşağı yukarı 15-20 yıl öncesinde bir tane afatla uğraşırken, bugün üç afatla uğraşıyoruz yani Türkiye çapında meteorolojik olaylar 2002'de 300 civarındayken bugün 984 afatla uğraşmak durumundayız."

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
ÖMER
ÖMER - 11 ay Önce

Sayın bakanın kuraklık ile ilgili verdiğiniz sözler
gibi olmasın sonucu kuraklık desteği vereceğiz kredi erteleme sözü verdiniz sözleriniz hava kaldı bence vatandasa söz verip umutlandirmayin

Adalet ve kalkınma partisi mi???
Adalet ve kalkınma partisi mi??? - 11 ay Önce

Elazığ da deprem oldu 100 binden fazla konut ağır hasar gördü yıkıldı, binlerce aile 2 yıla yakındır konteynerlerde yaşıyor AFET bölgesi ilan edilmedi. Elazığlı lar da birazcık vicdan varsa seçimde verir hakkını.

Refik uzer
Refik uzer - 11 ay Önce

hayatım boyu devletten zarar gördüm