Özel araçta sigara içmenin cezası ne kadar?

Günün en çok araştırılan sorusu; 'Özel araçta sigara içmek yasak mı?' Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının ardından yurt genelinde 'Dumansız Araç Uygulaması'na geçildi. Peki özel araçta sigara içmenin cezası ne kadar?

banner255
Özel araçta sigara içmenin cezası ne kadar?
banner200

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının ardından yurt genelinde dört bir yanda 'Dumansız Araç Uygulaması' yapıldı ve binlerce sürücüye para cezası yağdı. Belirli güzergahlar üzerinde kamera ile kayıt alan polis ekipleri, sigara içilen özel araçları tespit edip gerekli para cezası işlemini uyguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bir programa giderken trafikte bir araba gördüm. İçinde çocuklar vardı ve babaları şoför koltuğunda sigara içiyordu. Böyle şey olmaz. Niye bunlara ceza verilmiyor? Özel araçlarda da tümüyle yasaklanmalı" sözleri üzerine, yurt genelinde birçok ilde 'Dumansız Araç Uygulaması' yapıldı. Polis ekipleri kamera ile güzergahları kontrol ederken sigara içildiği tespit edilen özel araç sahibi şoförlere adeta ceza yağdırdı.

ÖZEL ARABADA SİGARA İÇME CEZASI KAÇ LİRA?

Özel araçta içilen sigaranın cezası 153 TL'dir. Bu ceza 2019 Eylül tarihine ait olmakla beraber önümüzdeki yıl bu rakamın ne kadar değişip değişmeyeceği bilinmemektedir.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2019, 17:15
YORUM EKLE
banner151

banner251