Orman Genel Müdürlüğüne 5 bin personel için karar çıktı

Toç Bir-Sen, Orman Genel Müdürlüğü’ne ihdas edilecek 5 bin 4B'li personel alımına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararırının imzalanarak Orman Genel Müdürlüğüne gönderildiğini duyurdu.

Orman Genel Müdürlüğüne 5 bin personel için karar çıktı
banner282

Toç Bir-Sen tarafından konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapılarak, şunlar kaydedildi:

Tarım ve Ormancılık Hizmet Kolu’nun Yetkili Sendikası Toç Bir-Sen olarak, Tarım ve Orman Bakanlığı ile bağlı ve ilgili kurumlarda yeni memur alımı yapılarak hem yoğun iş yükünün azaltılması hem de mezun olan gençlerin kendi alanlarında istihdam edilmesi için verdiğimiz mücadeleler neticesinde ilk olumlu adım Orman Genel Müdürlüğü için atılmıştı.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, 29 Mart’ta katıldığı televizyon programında; Orman Genel Müdürlüğü’nde 1200 Orman Mühendisi, 2700 Orman Muhafaza Memuru, 800 Memur, 300 Şoför olmak üzere toplamda 5000 yeni memur alımı yapılacağını duyurmuştu.

Orman Genel Müdürlüğü’ne 5000 sözleşmeli personel alımına ilişkin Atama Oluru Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından imzalandı. Bundan sonraki süreçte; Orman Mühendisi, Orman Muhafaza Memuru alımlarının yürürlükteki mevzuata uygun olarak 2018 yılı KPSS puanları ile sözlü ve uygulamalı sınav sonucunda başarılı olanlardan, memur ve Şoför alımları ise 2018 yılı KPSS puanlarına göre ÖSYM tarafından yerleştirilecek.

Destek ve katkıları için başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, talebimize hassasiyetle yaklaşarak yeni memur alımı için Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye,  Orman Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey’e, katkılarından dolayı Tarım ve Orman Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve OGM bürokratlarımıza teşekkür ediyor, yapılacak olan alımların hem kurumlarımıza hem de kurum çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz.

Tarım Hizmet Kolumuzda ihtiyaç duyulan branşlarda gerekli alımların da ivedilikle yapılması talebimizi bir kez daha yineliyor, bir müjde de tarım için bekliyoruz."

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2019, 15:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Şen
Mustafa Şen - 2 yıl Önce

Bakanlıgımız 2 senedir gıda muhendisi veteriner ziraat muhendisi olmuyor. Sitenizin buna da dikkat çekmesini istiyoruz. Bizim günahımız nedir neden bizi savunan yok

BAŞKURT
BAŞKURT - 2 yıl Önce

SAYIN BAKAN NEDEN ZİRAAT VE VETERİNER ALMIYORSUNUZ ÜLKEDE HAYVAN HASTALIKLARI VE TARIMIN DURUMU ORTATA.

Ahmet dartar
Ahmet dartar - 2 yıl Önce

Sigara zammını hangi ülkenin enflasyonunu göre yapıyorsunuz......insanları 70 sene geri götürüp tabaka tütün içirttiniz sonunda.....bu ülkenin Cumhurbaşkanı sigara sevmiyor diye bukadar vicdansızca zam yapılmaz....ama kimde vicdan arıyorsun....davası var bunların....dava arkadaşları....sonu şeriat....

KALDIRIM
KALDIRIM - 2 yıl Önce

ZATEN SAYIN BAKANDA BURDAN BUNLARI OKUYOR.

banner151