Orman Genel Müdürlüğü ve TİGEM'de işçi maaşlarına yüzde 4.95 artış

Öz Orman-İş Sendikası, orman teşkilatı ile TİGEM çalışanlarının 1 Marat 2020 - 31 Ağustos 2020 dönemine ilişkin ücret zamlarına yönelik açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, çalışanların 'Mart zamları tamam' denildi. 

Orman Genel Müdürlüğü ve TİGEM'de işçi maaşlarına yüzde 4.95 artış
banner200

Konuyla ilgili olarak sendikadan yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Orman Teşkilatı ve TİGEM çalışanı üyelerimizin 1 Mart 2020-31 Ağustos 2020 dönemine ilişkin ücret zamları belli oldu. İmzaladığımız TİS gereği, ücretlere yüzde 3 + enflasyon farkı zam yapılması gerekmekteydi. Şubat ayı sonu itibarıyla, son 6 aylık dönemin enflasyon rakamı yüzde 5.95 olarak gerçekleşti.

Geçen dönem uygulanan zam oranı yüzde 4 olduğundan, enflasyondan dolayı meydana gelen yüzde 1.95’lik fark, bu dönem için öngörülen yüzde 3’lük zamma eklenmek suretiyle, ücret zammı yüzde 4.95 şeklinde uygulanacak"

Diğer yandan Öz Orman-İş Genel Başkanı Settar Aslan, ücret zamlarının tüm üyeler için hayırlı olması temennisinde bulundu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Oğuz
Oğuz - 1 yıl Önce

Sendikalar kapansın, bu işçinin hakkını çalan bu ellerini çeksin işçilerden, Devlet zaten veriyor zammı, bunlar işçinin hakkını yiyor... Bu arada TİGEM kadar kör zihniyetli bi kurumda yok Türkiye de, memuru 100 de 25 zam işçiye yüzde 3...

Serksn
Serksn - 1 yıl Önce

Tigemde muteahid işçileri çalışıyor kadrolu işçiler çalışmıyor.isi yapan müteahhit işçisi Derhal özelleşsin

banner151

banner251