Ölen ve yeni doğan hayvanların bildirimleri internet üzerinden yapılabilecek!

Tarım ve Orman Bakanlığının yaptığı yeni düzenlemeye göre, sığır cinsi ile koyun ve keçi türü hayvan sahipleri, ölen veya yeni doğan hayvanlarının il/ilçe tarım ve orman müdürlüklerine bildirimlerini internet yoluyla yapabilecek.

Ölen ve yeni doğan hayvanların bildirimleri internet üzerinden yapılabilecek!
banner200

Tarım ve Orman Bakanlığının hizmetlerinin etkinliğinin arttırılması ve dijitalleştirilmesi amacıyla çeşitli tarım faaliyetleri ve uygulamaları ile hayvancılık alanında çeşitli yönetmelik ve tebliğlerinde değişiklik öngören düzenlemeler, Resmi Gazete'nin dünkü mükerrer sayısında yayımlandı.

Bu kapsamda sığır cinsi ile koyun ve keçi türü hayvanların tanımlanması, tescili ve izlenmesine yönelik yönetmelikte yapılan düzenlemeyle hayvan sahipleri, ölen veya yeni doğan hayvanlarının il/ilçe tarım ve orman müdürlüklerine bildirimlerini internet yoluyla yapabilecek.

Organik tarımın esasları ve uygulanmasına ilişkin düzenlemeyle de yetkilendirilecek kuruluşların çalışma izni için başvurularının e-Devlet'ten yapılmasının önü açılıyor.

Takviye Edici Gıdaların İthalatı, Üretimi, İşlenmesi ve Piyasaya Arzına İlişkin Yönetmelik'te yapılan düzenlemeyle gıda işletmecileri, müracaatlarını elektronik ortamdan elektronik imzayla yapabilecek.

Doğal çiçek soğanlarının doğadan toplanması, üretimi ve ihracatına ilişkin düzenlemeyle de ilgili firma, belirtilen çiçek soğanlarının ihracat izni için gerekli belgelerle Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğüne dilekçe ve ıslak imzayla veya elektronik ortamdan ve elektronik imzayla başvurabilecek.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
selim
selim - 2 yıl Önce

vatandaş için süper aynı şekilde akıllı küpelerde

Kayseri bölge
Kayseri bölge - 2 yıl Önce

Sinem ToKAT Kayseri’de 2009da 1422 sayılı Felahiye TKK hakkında yolsuzluk ihbarını nasıl sonuçlandırdınız ihbarı yapan kişiye neler yapıldı Felahiye TKK nasıl patladı mikrofon sizde

banner151

banner251