Muş’ta desteklemelerle ilgili bilgilendirme yapıldı

Muş Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma Desteklemeleri kapsamında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

banner255
Muş’ta desteklemelerle ilgili bilgilendirme yapıldı
banner200

Toplantıda konuşan Tarım İl Müdürü Mehmet Aydın, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi programı çerçevesinde sunulan yüzde 50 hibe desteklerini anlatmak ve bu noktada yatırım düşünen yatırımcıların önünü açmak için toplandıklarını dile getirdi. Aydın "Tarım ve Orman Bakanlığı olarak Hükümetimizin ortaya koyduğu destekleme politikaları çerçevesinde birçok başlıkta destekler sunduklarını, şimdiye kadar tarıma dayalı ekonomik yatırımlar programı kapsamında 23 projeye 9,5 milyon TL hibe desteği sağlandı” diye konuştu.

Aydın konuşmasının devamında: "Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Projesi ile Bakanlığımızca, doğal kaynaklar ve çevrenin korunması dikkate alınarak kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması hedeflenmiştir. Bunların yanında kırsal ekonomik altyapının güçlendirilmesi, tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması, kırsal toplumda yerel kalkınma kapasitesinin oluşturulmasına katkı sağlamak için yeni teknoloji içeren yatırımların desteklenmesi de amaçlanmıştır." İfadelerini kullandı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Meryem tuğba
Meryem tuğba - 2 yıl Önce

Lütfen biz öncelikle bu rezalet beton yığını olan yolların yapılması için destek istiyoruz toz duman susuzluk 1km lik muş yaklaşık 5 yıldır bu çileyi çekiyoruz yazın ayrı kışın ayrı dert.

banner151

banner251