Muharrem İnce tarım politikalarını ahırda anlattı

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, ahırda basın toplantısı düzenleyerek, partisinin tarım politikasını anlattı. Çiftçiye alım garantisi vereceklerini söyleyen İnce, tohum, fide, mazot, ilaç, tarla kirasından vergi almayacaklarını söyledi.

Muharrem İnce tarım politikalarını ahırda anlattı
banner282

Toplantı öncesi eline küreği alan İnce, büyükbaş hayvanlara saman verdi. İnce, ardından Memleket Partisi'nin tarım politikalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Tarımın stratejik bir sektör olduğunu ifade eden İnce, tarıma dayalı sanayii turizmini destekleyeceklerini söyledi. Çiftçiye alım garantisi vereceklerini anlatan İnce, tohum, fide, mazot, ilaç, tarla kirasından vergi almayacaklarını söyledi. Bitkisel üretimi yeniden planlayacaklarını da ifade eden İnce, iktidar olması halinde Türk milletine en ucuz et, ekmek, domatesi yedireceğini dile getirdi. 

SULAMALARI DERHAL ÇÖZECEĞİZ

Bitkisel ve hayvansal üretimin bir bütün olduğunu kaydeden İnce, "Bütüncül politikaları uygulayacağız. Anayasa'nın 116'ncı maddesini 85 milyona öğreteceğiz. Devlet Planlama Teşkilatını yeniden aktif hale getireceğiz. Tarımda 5 yıllık üretim planlamasını yapacağız. Tıpkı gelişmiş ülkelerde olduğu gibi. Tüm baraj inşaatlarını bitireceğiz ve tarla içi, arazi içi sulamaları derhal çözeceğiz" diye konuştu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2022, 23:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
cem vanlı
cem vanlı - 2 ay Önce

sayın başkan Muharrem İNCE sizi en kısa sürede VAN a da bekleriz. gelin ve tarım il müdürünün pisliklerini bir de Van çifçisinden dinleyin. İbrahim zaten sabıkalıdır. ha bire istiyor adam. sizi doğuda görmek isteriz. dediğiniz gibi tarım da yapılacak çok şey var.

banner151