Muğla'da tarım üzerinden güç kavgası! Bakan arada kaldı!

Tarım sektörü ve çiftçi sıkıntılı günler geçirirken, Muğla'da Ak Parti milletvekilleri ile Ak Parti İl Başkanı arasında kim Tarım İl Müdürü olacak kavgası yaşanıyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ise yaşanan kavgada arada kalmış durumda. Muğla'da yaşananlar, ülke tarımının neden bu halde olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

banner255
Muğla'da tarım üzerinden güç kavgası! Bakan arada kaldı!
banner200

Tarım sektörü ve çiftçi sıkıntılı günler geçirirken, Muğla Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde ilginç bir gelişme yaşanıyor. Ak Parti Muğla Milletvekilleri ile Muğla Ak Parti İl Başkanı, tarım il müdüründen dolayı karşı karşıya geldi.

Milletvekilleri başarılı bulunan il müdürünün görevden alınmasını isterken, Ak Parti İl Başkanının da mevcut il müdürünün arkasında durması yaşan kavgayı farklı bir boyuta taşıdı. Bu durumda ise Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, iki arada bir derede kaldı. Muğla’da yaşanan bu gelişme, “Böyle bir ortamda Tarım ve Orman Bakanlığından nasıl sağlıklı bir karar beklenir?” eleştirisini gündeme getirdi. 

MİLLETVEKİLLERİ BAKAN ÜZERİNDE SİYASİ BASKI KURMAYA ÇALIŞIYOR

Mevcut İl Müdürü Şakir Fırat Erkal’ın görevden alınması için AK Parti Muğla Milletvekilleri Bakan Pakdemirli üzerinde siyasi baskı kurarken, AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete ise il müdürünün görevde kalması için mücadele ediyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de milletvekilleri ile il başkanının arasında kalmış durumda. Şimdi bütün gözler Muğla'ya çevrilirken, Tarım ve Orman İl Müdürü üzerinde yürütülen mücadeleyi kimin kazanacağı da merakla bekleniyor. 

AK PARTİ İÇİNDEKİ MÜCADELE TARIMA DA SIÇRADI 

Son günlerde Ak Parti içindeki mücadele tarıma da sıçradı. Bölge milletvekilleri istemedikleri il müdürlerini görevden aldırmaya çalışırken, yerine de kendi istedikleri kişilerin il müdürü olmasını istiyorlar. Bunun en güzel örneği de bugünlerde Muğla’da yaşanıyor. 

MİLLETVEKİLLERİ CHP'DEN AYRILAN BARIŞ SAYLAK'IN İL MÜDÜRÜ YAPILMASINI İSTİYOR

Ak Parti Muğla milletvekilleri, Tarım ve Orman İl Müdürü Şakir Fırat Erkal’ın görevden alınarak yerine Barış Saylak’ın İl Müdürü yapılmasını istiyor. Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete ise mevcut il müdürünün görevden alınmasına karşı çıkıyor. Milletvekilleri ile İl Başkanı arasındaki il müdürü kavgası giderek büyürken, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de ne yapacağını şaşırmış durumda. 

İL BAŞKANI BAŞARILI BULUNDUĞU İÇİN İL MÜDÜRÜNÜN ARKASINDA DURUYOR  

Muğla milletvekilleri İl Müdürü Şakir Fırat Erkal’ın görevden alınması için haklı bir gerekçe ortaya koymazken, İl Başkanı Kadem Mete ise İl Müdürünün Muğla’da başarılı bulunduğunu ve bundan dolayı görevden alınmasına karşı çıkıyor. 

CHP'DEN AYRILARAK AK PARTİ'DEN MİLAS BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLMUŞTU

Diğer yandan AK Parti Muğla Milletvekillerinin il müdürü yapılmasını istedikleri Barış Saylak, CHP’den ayrılarak 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde AK Parti’den Milas Belediye Başkan adayı olmuştu. Barış Saylak, seçim öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde ‘Büyüksün reisim’ diye seslenerek gündem olmuştu. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2019, 13:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert inan
Mert inan - 2 yıl Önce

Fırat erkalın muğlayı parsel parsel sattığını biliyormusun bi araştırın tarım aarazilerini nasıl peşkeş çektiğini hiç bir dosyada şerhi varmı zeytinliklere neler yağtığını bi araştırın sonra başarıdan bahsedin

mehmet
mehmet @Mert inan - 2 yıl Önce

milli emlak müdürümü laa bu da satacak, yazacaksan söyleyeceksen mantıklı birşey yaz,söyle.

ferit
ferit - 2 yıl Önce

Van'ın müdürünü bir araştırın ...!

selim
selim - 2 yıl Önce

Muğla da milletvekillerin 2.il müdürü vakası .önceki değiştirilen il müdürü 6 ay kaldı makamda şimdi CHP DE GELEN birinin tabana ve teşkilatın kabullenmesi ne kadar uygun.Dönme lerden iş çıkmaz

Tarimci
Tarimci - 2 yıl Önce

Once bakanlik ve genel mudurlukteki meslek disi yoneticileri bir temizleyin tarim kurtulsun

hak
hak @Tarimci - 2 yıl Önce

Once bakanlik ve genel mudurlukteki meslek disi yoneticileri bir temizleyin tarim kurtulsun çok doğru birde meslekten olup iş bilmeyen sadece gösteriş yapan cebini dolduran yöneticiler dealınsın

Pamuk Destek
Pamuk Destek - 2 yıl Önce

Kavgayı bırakın da çiftçiye bakın. Çiftçi emegini alamıyor, destekleri vermiyorlar. Adamlar kavga ediyor.

ADANA
ADANA - 2 yıl Önce

Adana da teftiş kurulu raporuyla alındı son çırpınış ları

Elazigli
Elazigli - 1 yıl Önce

Şakir firat erkal gibi durust muduru çok ararsınız.milletvekilleri işi gücü bırakmış işin ehli dürüst insanlarla ugraşiyor.Akp yöneticileri de bunlara çanak tutuyor. Çok yazık.olan türk tarımına oluyor.basarili müdürü görevden almak akp ye kazandırmaz kaybettirir.acilen daha iyi bir göreve atanmalidir Şakir firat erkal.

Memur
Memur - 2 yıl Önce

Mersin vekilleri ve görünmeyen il başkanıda aynen böyle


banner151

banner251