MHP’li Kara: Tarım politikası gözden geçirilmeli!

MHP Konya Milletvekili Esin Kara, milli bir tarım politikasının esas alınması gerektiğinin altını çizerek, tarım ülkesi olan Türkiye’nin ithal etmek yerine tarım politikasının gözden geçirmesi gerektiğini söyledi.

MHP’li Kara: Tarım politikası gözden geçirilmeli!
banner200

TBMM Genel Kurulunda konuşan Kara, Türkiye’nin milli bir tarım politikası düzenlemesini esas almasının gerektiğini belirterek, “Teklifte, Toprak Mahsulleri Ofisine, tarımsal ürünlerle ilgili olmak üzere, üretimin yetersiz kalması nedeniyle, ürün fiyatlarında oluşabilecek dalgalanmaların önlenmesi, fiyat istikrarının sağlanması için kamu ihale kanununda istisnalar getirilmesi düzenlenmiştir. Ülkemizin tarım ülkesi olması nedeni ile ithal etmek yerine tarım politikalarımızın gözden geçirilip, kendi tüketimimizi kendi çiftçimizin üretip fazlasının ihraç edilmesini, dışarıdan mahsul alımının ancak beklenmeyen doğal afetler sonucu olmasını sağlayan milli bir tarım politikası düzenlemesi esas alınmalıdır. Özellikle Konya Ovası’na dış havzalardan su getirilmesi sağlanır ise bereketli olan Konya Ovası geçmişte olduğu gibi ülkemizin tahıl ihtiyacını karşılamanın yanında dünyanın tahıl ihtiyacının da önemli bir kısmını karşılanmasını sağlatacaktır” şeklinde konuştu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
HÜSNÜ ZAN
HÜSNÜ ZAN - 2 yıl Önce

KARA HANIM YENİ TARIM BAKANI OLACAK ANLAŞILAN... CUMUR İTİFAKI ZAFERE KOŞUYOR.. İTİFAKIN KALESİ KONYA ŞAHLANMAYA BAŞLADI... BRAVO CUMUR PAS VERME KENDİN GİR..

Konyali
Konyali - 2 yıl Önce

Sayin vekilim cok haklisiniz. Konya beysehir yolu gibi sulama isleri de yillar surer. Yalniz daglari delip yol yapacagimiza o daglari su gecirmek icin delseydik. Ne tarim nede ulke bu hale gelmezdi

Çiftçiyi soyan ekip kaybolsun düzelir
Çiftçiyi soyan ekip kaybolsun düzelir - 2 yıl Önce

Ziraat odası, tarım kredi kooperatif,,, pancar kooperatif,,, sıgır yetiştirme,,, keçi koyun,,,sut,,, dokap vb bunlar çiftciye deil birilerinin çıkarlarına hizmet ediyor.

banner151

banner251