MHP toplantısında iktidarın tarım politikasına tepki!

MHP Kayseri İl Başkanlığı tarafından organize edilen ‘Adım Adım Anadolu’ programına katılan Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, tarım ve hayvancılıkta yaşanan girdi maliyetlerindeki yükselişe dikkat çekti ve çözüm istedi.

MHP toplantısında iktidarın tarım politikasına tepki!
banner282

Tarımda yaşanan sıkıntıları aktaran Bağlamış, “Ben öncelikle tarım ve hayvancılık üretimi yapan kardeşlerim adına 2020 yılının mart ayındaki tarım ve hayvancılık üretimi maliyetleri 2021 yılının kasım ayında hemen hemen yüzde 100 bir artışla karşı karşıya gelmiş durumda. Üretim maliyetlerinin bu yıl satış yaptığı rakamlarla kıyaslandığı zaman tarım ve hayvancılıktaki girdi maliyetlerinde olağanüstü sıkıntı olduğunu görüyoruz. Biz tarım ve hayvancılık üreticileri olarak girdi maliyetlerindeki yükselişin satış yaparak vatandaşa yansımasını istemiyoruz. Özellikle devletimizden Tarım Bakanlığı’mızdan girdi maliyetindeki artışa hızlı bir şekilde çözüm getirilmesi noktasında desteklerine ihtiyacımızın olduğunu belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.  

3 YILDIR KÜÇÜLME VAR

Bağlamış, şunları kaydetti: “Biz tarım ve hayvancılık camiası olarak hem şehrimiz hem de ülkemiz adına üç yıldır pandemi dönemini de göz önünde bulundurarak yoğun, gayretli şekilde üretmeye devam ediyoruz ama bizim üretecek dermanımız kalmadı. Özellikle hayvancılık sektörümüzde, özel sektör de 3 yıldır olağanüstü bir küçülme oldu. Bizim hızlı bir şekilde tarım bakanlığımızın tarım ve hayvansal girdilerde maliyet girdi de bizler destek vermeleri kanaatindeyim.”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Milli tarım
Milli tarım - 2 ay Önce

Allah senden razı olsun sevgili kardeşim en azından Cumhur ittifakı içinden birisinin ülkenin milli üreticisinin içinde bulunduğu buhranı gündeme getirmesi bizleri çok mutlu etti, ancak şunu özellikle sayın cumhurbaşkanımız bilmesi veyahut duyması gerekir bir an önce bu ülkenin tarımının başında oturmakta olan bu adamı bu makamdan uzaklaştırın bir partili olarak size soylemek isterim bu durumu lütfen sayın cumhurbaşkanı dikkate alınız

Reis
Reis - 2 ay Önce

Mhp li bir tarım bakanı gelecekmiş. Doğrumu arkadaslar