MHP'den ihraç edilen Enginyurt: Tarım Bakanına çiftçiye ihanet ettin dedik partiden ihraç edildik!

MHP'den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, ihraç edilmesi sürecini anlattı. Enginyurt, "Tarım Bakanı olarak çiftçinin yanında olman gerekir ama sen bu açıklamayla maalesef çiftçiye ihanet ettin" dedik. Bundan dolayı Cumhur İttifakına zarar verdiğimiz gerekçesiyle partiden ihraç edildik" dedi.

MHP'den ihraç edilen Enginyurt: Tarım Bakanına çiftçiye ihanet ettin dedik partiden ihraç edildik!
banner200

MHP'den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ihraç sürecine ilişkin şu açıklamayı yaptı: "Bundan 10 gün önce Tarım Bakanı Ordu'ya Bolaman Rehabilitasyon Projesi diye bir projenin tanıtımı maksadıyla misafir oldu. Konu bu projeydi. Bu projeyi anlatıp da lafı uzatmak istemiyorum. Ordu'ya faydalı olacağına inandığım ve desteklediğim bir proje.

Sayın Bakan bu projeyi anlatmak için geldiğinde bana göre, Ordu halkına göre ve fındıktan geçinen yaklaşık 4-5 milyon insanı yakından ilgilendiren ve çok üzen bir açıklama yaptı. Neydi? Tarım Bakanı 40 yıldır ihracatçıların fındığı ucuza kapatmak için söyledikleri bir yalanı kürsüden dillendirdi. "Eğer fındık pahalı olursa Avrupa fındık almaz" dedi.

Bunu tüccar dediğimiz insanlar yıllardır söylüyorlar. Fındık, gün oldu 14 doları gördü, gün oldu 11 dolara satıldı ama bizim hiç fındığımız elimizde kalmadı. Dünya fındık üretiminin yüzde 65'ini Türkiye üretiyor. En kaliteli fındığı Türkiye üretiyor. Bunun da en kalitelisi Ordu ve Giresun'da üretiliyor. Sayın Tarım Bakanı birinci yanlışı konuşmasında yaptı. Arkasından ikinci ve en vahim olan hatayı yaptı. Dedi ki, "Bu sene ben tespit yaptırdım. Hatta 3 defa rekolte tahmini yaptırdım." dedi. 3 defa rekolte tahmini yapmak teknik olarak imkansız bir şey. "665 bin ton rekolte var" dedi ve Türkiye İhracatçılar Birliği de hemen bir gün sonra Tarım Bakanı'na destek vermek amacıyla "Rekolte 670 bin ton" diye açıklama yaptı.

Halbuki fındık üreten herkes biliyor ki bu sene 600 bin tonu geçmeyecek rekolte. Çünkü dolu yağdı, yanık var, çürük var. Fındık 600 bin tonu geçmeyecek. "665 bin ton" dediği an piyasada 21 lira olan fındık 18 liraya düştü. Bu üreticinin işine yaramadı. Biz de buna tepki gösterdik. Dedik ki, "Sayın Bakan yanlış bilgilendiriliyorsanız o il müdürleri hakkında dava açın. Yok bunu inanarak söylüyorsanız fındığa, üreticiye ihanet ediyorsunuz. Tarım Bakanı olarak çiftçinin yanında olman gerekir ama sen bu açıklamayla maalesef çiftçiye ihanet ettin" dedik. Bundan dolayı Cumhur İttifakına zarar verdiğimiz gerekçesiyle partiden ihraç edildik."

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2020, 00:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adil Düzen
Adil Düzen - 1 yıl Önce

Türk Milliyetçilerini kamuda yok sayıyorlar. Ülkücülerin fetö artıkları kadar değeri yok. Paralel sendika Cumhur ittifakı için en büyük tehlikedir. Inanmayan her hangi bir memura sorsun.

AK
AK @Adil Düzen - 1 yıl Önce

Tarim ve orman bakanliginda ulkuculeri yok sayiyorlar. Ülkücüleri her yerde yok sayiyorlar. Nokta.

Misafir
Misafir - 1 yıl Önce

Oh olsun sana.
Zamanında cumhurbaşkanı adayı oldu diye Sadi Somuncuoğlunu darp etmişti. Keser döner sap döner gün gelir devran döner

Ne Oldum Demeyeceksin
Ne Oldum Demeyeceksin - 1 yıl Önce

İyi olmuş, sen değilmiydin Somuncuoğlu'nun üzerine yürüyen, sen değilmiydin reise metiyeler düzen! Gidecek yerin yok! Kimse kabul etmez seni, valla üzülmedim. İyi oldu, diğer parmakçılara da ders olsun.

Haberci
Haberci - 1 yıl Önce

Bu tarım bakanı cumhur ittifakından ihraç edilmediği sürece tarım birdaha asla kendine gelemeyecek..bskanın etrafında çöreklenen yalaka takımı adamı yoldan çıkarmış durumda..siyasi emelleri olan herkes bakanı aldatıyor.bakan siyasilerin kuklası olmuş durumda.bütün illerde bazı siyasetçilerin emellerine hizmet etmekten başka bir şey yapmıyor..ah zavallı çiftçilerimiz..ah üretimimiz..ah ah ah...

Hasan saltık
Hasan saltık - 1 yıl Önce

Sayın enginyurt sana bu ülkenin bütün üreticileri minnatar , bu bakan bey fındıkta yaptığı açıklamaya ülkenin bütün üretim yapan alın teri ile geçinen üretmek için adeta borç batağına gömülen her kesimi için böyle açıklama yapıyor ette sütte sebzede bu arkadaş daha çok ezilen taraf değilde ezenin zenginin sanayicilerin yanında duruyor ama gün ola harman ola

Tekirdağ’ı
Tekirdağ’ı - 1 yıl Önce

Sayın vekil Somuncu babanın torunu Sadibey o dönem Cumhurbaşkanı olacaktı bunu o günkü vekilimiz Rahmetli Nihan İlgün açıkladı koolisyon iktidar vekilleri ve muhalefet aralarında anlaşmıştı anlaşmıştı Cemalbey Sadi abiye engel oldu onun yüzünden Ahm... Sez... seçildi demişti.Sen Sadibeyin ahını çekiyorsun.

Yasin kan
Yasin kan - 1 yıl Önce

Çiftciyi bıraksın ülkeye ihanet eden vasıfsız bir bakan, nazar olmasın bakanlığı yolsuzluk ve fetö sempati malikanesine çevirmiş, bunun yüzünden ak partiye oy vermeyeceğim.

Şaban Gürbüz
Şaban Gürbüz - 1 yıl Önce

Bende sevindim iyi olmuş sizin gibi insanlar köylünün halinden hiç anlarmisiniz


banner151

banner251