Metin: Barajlardaki doluluk oranlarını açıkladı!

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, barajlardaki doluluk oranlarını açıkladı. Barajlarda doluluk oranının yüzde 76 seviyesinde olduğunu belirten Metin, “Bu, Türkiye'nin içme ve kullanma sorununun olmadığını gösteriyor” dedi.

Metin: Barajlardaki doluluk oranlarını açıkladı!
banner200

Bolu’da incelemelerde bulunan Metin, koronavirüsü salgını sürecinde hijyene önemin artmasıyla su kullanımında artış olmasına rağmen barajların doluluk oranının yüzde 76 seviyesinde olduğunu belirten Metin, “Bu süreçle beraber hijyen ön plana çıktı. Bununla beraber de temizlik aracı olan her şeyde hassasiyet daha çok var. Buna göre de su kullanımı arttı. Her ne kadar Türkiye su zengini bir ülke olmasa da, netice itibariyle kaynaklarımız sınırlı. Ama Devlet Su İşleri olarak bu kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanmak adına takibimizi yapıyoruz. Şuanda Türkiye'deki barajlarımızın doluluk oranı yüzde 76 seviyesinde.  Bu, Türkiye'nin içme ve kullanma sorununun olmadığını gösteriyor. Gerek içme suyunda, gerek sulama suyunda şuanda hiçbir yerinde sıkıntımız yok. Çiftçimiz sulamasını yapıyor. İçme suyunda da başta büyükşehirler olmak üzere hiçbir şehrimizde sıkıntı söz konusu değil” ifadelerini kullandı. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
::))))
::)))) - 1 yıl Önce

Baraj anladik birde TKK yönetenlerin cep doluluk orani kac oldu merak ettim..

Yalaaaan
Yalaaaan - 1 yıl Önce

Denizli Acıpayam ovası mahsüller yandı bitti....kuyusu olanlar kuyudan suladı...basınçlı sistem hidrantlar pislikten yosundan geçilmiyor filtreler bile çalismadi

banner151

banner251