Manisa’da domates hasadı devam ediyor

Manisa'da, domates hasat çalışmaları devam ediyor. Hasat çalışmalarına katılan Manisa Valisi Ahmet Deniz, domates toplayan üreticilerle bir araya gelerek, sorunlarını dinledi.

Manisa’da domates hasadı devam ediyor
banner200
banner217

Makineli hasat çalışmalarına da katılan Vali Deniz, makineli hasat ile Manisa'nın domates üretimi konusunda Manisa Tarım ve Orman İl Müdürü Metin Öztürk'ten bilgi aldı. Sonrasında bir salça fabrikası ve domates kurutma tesisine geçen Vali Ahmet Deniz, üretim tesislerini gezerek yetkililerden bilgi aldı. İncelemeler sonrası açıklamalarda bulunan İl Müdürü Metin Öztürk, Manisa'da bu yıl 86 bin 172 dekar alanda domates yetiştiriciliği yapılmakta olduğunu ve yaklaşık olarak 650 bin ton ürün beklenmekte olduğunu söyledi. Metin Öztürk; " Manisa’da 2018 yılında 2 bin 952 ton güneşte kurutulmuş, 5 bin 338 ton fırında yarı kurutulmuş ve dondurulmuş domates ihracatı gerçekleşmiştir. 2019 yılı ilk altı aylık dönemde ise ilimizden 1.426 ton güneşte kurutulmuş, 3 bin 638 ton fırında yarı kurutulmuş ve dondurulmuş domates yurt dışına ihraç edilmiştir" dedi.

Manisa Valisi Ahmet Deniz'in temas ve incelemelerine; Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Kılıç, Akhisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akbuğa eşlik etti.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şeref ceylan yakupkoy balikesir
Şeref ceylan yakupkoy balikesir - 1 yıl Önce

Aracı çorbası destek dediğin köylü zarar ediyor halâ ona destek yok bitti.

banner151

banner251