Kütahya’da üreticiye tohum desteği

Kütahya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi Programı kapsamında üreticilere tohumların yüzde 75'ini hibe ederek, 2 bin dekar alanda yağlık ayçiçeği tohumu ve 500 dekar alan için dane mısır tohumu dağıttı.

Kütahya’da üreticiye tohum desteği
banner200

Programla ilgili bilgi veren Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Özçalık, “Program doğrultusunda mevcut üretim alanlarına ilave yazlık ekiliş yapılabilecek alanlarda Uygulama ile tohum bedelinin yüzde 75'i hibe, yüzde 25'i ise İl Özel İdaresi katkısı teslimleri gerçekleştirildi. Ürünleri belirler iken birim alandan en yüksek geliri dönem itibariyle hangi ürünlerden elde edebileceğimizi belirledikten sonra Bakanlığımızdan talepte bulunduk” diye konuştu.

Özçalık, şunları kaydetti: “Koronavirüs salgını dolayısıyla, bitkisel üretimin devamlılığı ve gıda arz güvencesini sağlamanın önümüzdeki dönem için büyük önem taşıdığı bu günlerde Bakanlığımızdan gelen ilave ödenek ile yağlık ayçiçeği ve dane mısır ekilişleri başlamıştır. İlimiz yüzde 75 hibeli tohum dağıtılacak İller arasına girmesi için yoğun gayret sarf eden valimize, milletvekillerimize ve siyasi büyüklerimize çiftçilerimiz adına teşekkür ediyorum. üreticilerimize hayırlı olsun diyoruz.”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251