Kuru tarım arazisi icradan satılık

Konya Sarayönü'nde 12.600 metrekare kuru tarım arazisi icradan satılık. Konya Sarayönü Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğu satış ilanı yayınlandı.

Kuru tarım arazisi icradan satılık
banner200

Sarayönü Suluh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğu tarafından yayınlanan ilan bilgileri şöyle: 

SARAYÖNÜ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/19 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Konya İl, Sarayönü İlçe, 1401 Parsel, KUYULUSEBİL Mahalle, Taşınmaz imar planı haricinde bulunmakta olup , tarım arazisi olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz Kuyulusebil Mahallesinin yaklaşık olarak 5960 metre kuzeydoğusunda bulunmaktadır.kuzeyinde bulunan yoldan sonraki taşınmaz olan 1278 parsel nolu taşınmaz ile bir bütün halinde kullanılmaktadır. Her iki taşınmaz arasında bulunan tarla yolu dafiili olarak satışa konu taşınmaz sahipleri tarafından tecavüzlü olarak kullanılmaktadır.Toplulaştırma işlemleri devam etmekte olan ancak henüz tescili yapılmamış olduğundan ,muhtemel alıcıların taşınmazı bütün hak ve vecibeleri ile satın almakta olduklarının belirtilmesi gerekmektedir.Toprak derinliği olarak derin toprak yapısına sahip,killı-tınlı toprak yapısında,orta bünyeli,organik madde yönüyle fakir,toprak rengi açık kahverengi,su tutma kapasitesi orta,eğim%0-2(düz-düze yakın),taşlılık problemi olmayan arazilerdendir.Yöre ortalamalarında verim alınabilen arazilerdendir.Mutlak tarım arazisidir,kuru tarım arazisidir.Keşif tarihi itibariyle anız vaziyettedir.

Adresi : Kuyulusebil Mahallesi Sarayönü KONYA

Yüzölçümü : 12.600 m2

Arsa Payı : Tam

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 25.200,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Toplulaştırma Kapsamındadır

1. Satış Günü : 03/06/2020 günü 10:20 - 10:25 arası

2. Satış Günü : 30/06/2020 günü 10:20 - 10:25 arası

Satış Yeri : Sarayönü Belediyesi Eski Düğün Salonu-Fatih Mah Yalçın Cad No:1 Sarayönü KONYA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/19 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251