Kriz içindeki besiciden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı: Ateşe su dökün!

Şanlıurfalı besici, bir video çekip sosyal medyadan paylaştı! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan acil yardım talebinde bulunan besici, “Batıyoruz ne olursunuz bu ateşi söndürün. Et fiyatları üç yıl önce 27 liraydı bugünde 27, 28 lira. Çok kötü zarar ediyoruz. Besiciler tamamen iflas etmeden ne olursunuz bize yardım edin" çağrısında bulundu. 

banner217

Besiciler, çok zor günler geçiriyor. Girdi maliyetleri sürekli artarken, kesim fiyatlarının yerinde sayması ve Et ve Süt Kurumu’nun da kesimleri durdurması, besicilik sektöründe yaşanan krizi giderek büyütüyor. 

Şanlıurfalı bir besici sosyal medya aracılığıyla sesini Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye duyurmak için Gaziantep’te bir besi çiftliğinde çektiği video ile sektörün içinde bulunduğu zor durumu gözler önüne koydu.

Tüm besiciler adına Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’den yardım talebinde bulunan besici, “Şu anda çok kötü bir şekilde zarar ediyoruz. Sektör daha kötü olmadan ateşe su dökülmesi lazım” dedi. 

Şanlıurfalı besicinin, yardım talebinde bulunduğu videoda dikkat çeken başlıklar şöyle:

BU VİDOUYU NE OLURSUNUZ CUMHURBAŞKANIMIZA İLETİN

"Bu videoyu izleyen bürokrat, bakan varsa lütfen sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletmesini istiyorum. 

BEN REKLAMCI, FENEMON DEĞİLİM!

Ben reklamcı, fenomen değilim. İşadamıyım, üreticiyim. Bu videoyu birileri istediği için değil İhtiyaç gördüğüm çekiyorum. 

HAYVANARIMIZI ÜÇ YIL ÖNCEKİ FİYATLARA BİLE KESTİREMİYORUZ!

Et fiyatları üç yıl önce 27 liraydı bugün de 27, 28 lira. Et ve Süt Kurumu 29 liraya kesiyor. Ama şu anda kesim durdurulmuş. Neymiş tonlarca et stoklarda bekliyormuş. Tamam Türkiye’de sıkıntı varsa o zaman ithalat yapmayalım. 

Ancak sesimizi kimseye duyuramıyoruz. 

Önce Allah sonra Cumhur Reisimiz Tayyip Erdoğan’a güveniyoruz. 

ÇOK KÖTÜ ZARAR EDİYORUZ

Biz şu anda çok kötü bir şekilde zarar ediyoruz. 

Kimse bize sahip çıkmıyor. 

BİZİ BİTİRMEK İSTİYORLARSA PEŞİN SÖYLESİNLER

Ha bizi bitirip de Türkiye’de bu işi bir kişiye yaptırmak isteniyorsa gelsinler çiftliklerimizin tapularını verelim, ailemizle birlikte gidip onlara çobanlık yapalım. Maaşta istemiyoruz. Karnımızı doyursunlar yeter. 

Biz şu anda çok zor durumdayız.

Gelsinler bölgelerde birinci elden toplantılar yapılsın, besicilerle çoban arkadaşlarla görüşülsün. 

FATURALARIMIZI GETİRİP SUNUM YAPALIM!

Gerekirse biz Ankara’ya gelelim. faturalarımızı getirelim, sunum yapalım. 

Ateşe su dökülmesi lazım. 

Çünkü büyük zararlar ediyoruz. 

MİLLETVEKİ VE BAKANLARA SORUYORUM ZARARINA İŞ YAPAR MISINIZ?

Milletvekilleri ve Bakanlar analarından milletvekili ve bakan olarak doğmadılar. Bu görevlere gelmeden önce kesin ticaretle uğraşmışlardır. Soruyorum; zararına iş olur mu?"

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2019, 18:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Demircioglu
Mehmet Demircioglu - 1 yıl Önce

Kendimize ait 4250 metre kare kapalı iki adet kümeslerimizde 50 bin kapasite et piliçi denilen beyazet (tavuk) entegre marka için fason üretim yapiyoruz. 1kg. canlı tavuğa sadece brüt 75 kuruş ödüyor, firma. Maliyetimiz, 175 kuruş. Rakamlar ve faturalar ortada. Mübalağa yok. Çıksınlar inkar etsinler de millet de duysun. 3 yıldır zarar yaZıyoruz. Ziraat Bankasında olan 6 ayda bir ödemeli kredi borcumuzu ödeyemedigimiz için
icralık olduk. Tefeciye düşürüldük.
Tesislerimiz çürümesin diye maliyetine bile üretim yapmaya razı hale getirildik. Yazık oldu çiftçiye de pahalı gıda alan tüketiciye de!!!

Ne alakası var
Ne alakası var - 1 yıl Önce

Tarım bakanı. Tarım kredi. Ziraat odası. Vb kuruluşlar çiftci sömüre sömüre bu hale geldi. Geçen yıl çiftci tarımı bırakıyor dedim dalga geçtiniz şimdi buğday alacak hale geldik dışardan kürsüden kendinizi savunmaktan başka işiniz yok onurlu tek hareket istifa edin. Toplu bu rezillik cumhurbaşkanın suçu değil bu alttaki işini bilmez show yapanların suçu.

Misafir
Misafir - 1 yıl Önce

Bu ülkede birilerinin menfaati (ithalat lobisi) ülke menfaatinin önünde olduğu sürece üreticilerin para kazanması, üretimin artması hayaldir. Ülke menfaati öncelikli olmalıdır.

LATİF Kireker
LATİF Kireker - 1 yıl Önce

Sadece besici değil Tarımın tüm kesimleri yani üretenler sıkıntıda.Yagli tohumlar (Pamuk Ayçiçeği ve Soya) desteklemelerinin%70 ödendi %30 bekliyor ne zaman ödeneceği belirsiz.Lisansli DEPOCULUK nakliye desteklemeleri ve Yetkili Sınırlandırıcı ücretleri Mayıs ayı ilk haftası ödenecekti odeneksizlikten ödenmedi.Ne zaman ödeneceği belirsiz.Tarim bakanlığı il ilçe teşkilatlarında bur sürü teknik eleman var ama araziye çıkan kimse yok arkadaşlar evraklarla boğulmaktan araziye çıkamıyor.Teknik elemanın evrakla ne işi var mühendis ve veteriner arazide üretenin yanında olmalı ve yön verebilmelidir.

Can safir
Can safir - 1 yıl Önce

Yahu kalkıp bazıları yazıyorya bu iş cumhurbaşkanının suçu değil diye.gariban ucuz et yiyecek diye hayvancılığı bu duruma getiren cumhurbaşkanıdır.tarım bakanları emir kulu..cumhurbaşkanı emretse dkda ithalat biter.tarım bakanı kimki rotayı çizen belli bu her bakanlıkta aynı.

Murat Abdurrahman oğlu
Murat Abdurrahman oğlu - 1 yıl Önce

Kardeşim besici limandan ital dana alırsa Tüketici de gider BİM den A101den ital kıyma,ital kuşbaşı alır bu şekilde herkes kendi ayağına sıkar.

Şenol
Şenol - 1 yıl Önce

Türkiye'de, anladığım kadarıyla, bir ithalat lobisi var. Çok güçlüler. İstediklerini yaptırıyorlar, üretici iflas etmiş halk pahalıya yemiş, üretim bitmiş, umurlarinda değil ki, Yeter ki cepleri şiş son önemli değil durum bu kardeşler, siz biz oturup aglasmakdan,rezil olmakdan başka bir şey yapamıyoruz,sinirden kiriş geçiriyorum.

Adem  kayalı
Adem kayalı - 1 yıl Önce

Zarar ateşten Beter zarar ediyorsan yapma


banner151

banner251