Koyun Keçi Birliğinden Bakanlığa ziyaret!

Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, yetiştiricinin sorunlarını iletmek üzerek Ankara'da önemli ziyaretlerde bulundu. Tarım ve Orman Bakanlığı'nda Genel Müdür ve Genel Müdür yardımcıları ile görüşen Türkman ve yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Nihat Çelik'i de ziyaret ettiler.

Koyun Keçi Birliğinden Bakanlığa ziyaret!
banner200

Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman ve beraberinde yönetim kurulu üyeleri, TAGEM Genel Müdürü Özkan Kayacan, Hayvancılık Genel Müdürü Zekeriyya Erdurmuş ile Bitkisel Üretim Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Dallı ve Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Ceylan'ı ziyaret ederek Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği'nin çalışmaları hakkında bilgi verdiler. Türkman ve yönetim kurulu üyeleri Türkiye Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Nihat Çelik'le de makamında görüştüler.

Ziyaretle ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Gaziantep Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman, üreticilerin yem, mera, sigorta, çoban, ithalat ve Hazine arazileriyle ilgili sorunlarını Bakanlıktaki Genel Müdür ve Genel Müdür Yardımcılarına ilettiklerini ve yapacakları projelerle ilgili de desteklerini talep ettiklerini kaydetti.

Görüşmelerin çok verimli geçtiğini ifade eden Türkman, özellikle sahada, taşradan gelip göreve yeni başlayan Tarım ve Orman Bakanlığı bürokratlarının zor günler geçiren üreticilerin sorunlarının farkında olduklarını, günü kurtarma politikaları yerine uzun vadeli çözümler için çalışma yapıldığına dair kendilerine bilgi verildiğini ve bu çalışmalardan umutlandıklarını söyledi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE

banner251