" />

Konya Tarım Fuarı protesto ile başladı

Konya Tarım Fuarı, protesto ile açıldı. İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, protokol konuşmalarında Konya milletvekilleri adına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta'ya söz verilmesi üzerine "AK Parti beni nasıl temsil edebilir. Kendileri ile bir ittifakımız mı var da bizi temsilen çıkıp konuşuyor. Burada tamamı ile siyaset yapılıyor" diyerek fuar alanını terk etti.

Konya Tarım Fuarı protesto ile başladı
banner200

Merhaba Haber'in haberine göre, 17. Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı, güne damga vuran olayla açıldı. İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, İYİ Parti Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Oğuz Şimşek, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda partili fuar açılış alanını terk etti.

Konuşma yapmak için kürsüye çıkan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay protokolün hepsini sayarken, İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş'u es geçmesi partililer tarafından tepkiye neden oldu.

Ardından da program sunucusunun Konya Milletvekilleri adına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta'yı konuşma yapmak için kürsüye çağırması bardağı taşıran son nokta oldu.

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, alanı terk ederken önce TÜYAP Genel Müdürü İlhan Ersözlü'ye tepkisini dile getirdi. Daha sonrada tepkisini dile getirmek için bir açıklama yaptı.

Yokuş, “AK Parti beni nasıl temsil edebilir. Kendileri ile bir ittifakımız mı var da bizi temsilen çıkıp konuşuyor. Burada tamamı ile siyaset yapılıyor. Normal şartlarda bu durumu çok ağır şekilde ben ve partililerim protesto ederdik. Fakat bizim Türk çiftçisine saygımız sonsuz. Bu yapılan hiç yakışık almamıştır” dedi. Daha sonra Yokuş ve ekibi, alkışlar eşliğinde protesto amaçlı fuarı terk etti.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 3 yıl Önce

Neden tarım bakanı yoktu orda. Zaten garanti diyemi

Helal olsun deli oğlan
Helal olsun deli oğlan - 3 yıl Önce

Tebrikler doğru söze ne hacet ne geldi ise boyun eğmekden geldi

tarım
tarım - 3 yıl Önce

mustafa aksu olaydı iyi olurdu adam kendini bakan gıbı goruyor

aksu
aksu - 3 yıl Önce

sayın aksu fetoculerı doldurdunuz yonetım kademesıne vatanını milletını seven insanların vebalını aldınız oralar gelıp gecıcı yerler reıs ınsallah gorur ve tepedekı paralel yonetıcılerı gorevden alır vebaliniz cok agır zaten kayserıden aday gosterılmedınız

banner251