Konya tarım fuarı Eskişehir’e taşındı iddiası!

Her yıl düzenlenen Konya’da düzenlenen Tarım, Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarının bu yıl ilk kez Eskişehir’de yapılması fuarın Konya’dan Eskişehir'e taşındı iddialarını gündeme getirdi.

banner255
Konya tarım fuarı Eskişehir’e taşındı iddiası!
banner200

Anadolu’da Bugün'de Ali Kuş’un haberine göre, TÜYAP Fuarcılık A.Ş. Anadolu Fuarları tarafından her yıl Bursa, Konya, Adana, Diyarbakır, İzmir ve Kayseri’de düzenlenen Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı, bu yıl Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı adı altında Eskişehir’de ilk kez gerçekleştirildi. Tarım şehri olan Konya’da bu yıl 18. si düzenlenecek olan Tarım, Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı’nın, Tarım ve Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı adı altında Eskişehir’de ilk kez düzenlendi.  Bu fuarın Eskişehir’de düzenlenmesi insanlarda Tarım Fuarı yavaş yavaş Konya’yı terk mi ediyor sorunu akıllara getirdi. Bu sektörün ülkemizdeki en önemli buluşma noktası olan Konya Tarım Fuarı geçen yıl 307 bin 919 rekor ziyaretçi ile tarım sektörünün en büyük buluşması olduğunu kanıtlamıştı. Gittikçe ilginin arttığı fuarda her yıl yabancı ziyaretçi sayısındaki gözle görülür artış, katılımcı firmaların yüzünü güldürüyordu. Bu yıl Eskişehir’de düzenlenen Tarım Fuarı da oldukça etkili oldu. Çiftçiler ve üretici firmalar böyle bir etkinliğin Eskişehir’de yapılmasının Konya Tarım Fuarı’na zarar vereceğini, Konya Tarım Fuarı’nın yavaş yavaş Eskişehir’e kaydırılmak istendiğini söyledi.

TÜYAP ESKİŞEHİR TARIM FUARI İLK KEZ KAPILARINI AÇTI

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş tarafından, T.C. Eskişehir Valiliği ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin değerli katkıları beraberinde, Eskişehir Ticaret Odası işbirliği ve T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Eskişehir Sanayi Odası, Eskişehir Ticaret Borsası, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR), Eskişehir Ziraat Mühendisleri Odası, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve KOSGEB’in destekleri ile hazırlanan Eskişehir Tarım, Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı 4-8 Eylül 2019 tarihleri arasında ETO - TÜYAP Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Konyalim
Konyalim - 2 yıl Önce

Gunaydin konya siyaseti. Mevlana torenlerinden sonra sira tarimda

pamsurfer
pamsurfer - 2 yıl Önce

Böyle saçma bir haberi burada yayınlamak bile bence bir art niyet olduğunu gösteriyor. 8 bin m2lik eskişehirle 90 bin m2lik konya fuarı nasıl taşınabilir yada başka birşey olabilir? tam bir komedi

banner151

banner251