Konya Pankobirlik seçimlerini Ramazan Erkoyuncu kazandı

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifinin seçimlerini Ramazan Erkoyuncu kazandı. Recep Konuk’un aday olmadığı seçimde 4624 oy alan Ramazan Erkoyuncu, Konya Pankobirlik başkanı oldu.

Konya Pankobirlik seçimlerini Ramazan Erkoyuncu kazandı
banner200

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin 69. Seçimli olağan genel kurulu Konya Şeker Merkez kampüsünde gerçekleştirildi. Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk’un aday olmadığı ve 5 adayın seçimlerde yarıştığı genel kurula üretciler yoğun ilgi gösterdi. Genel Kurulda oda başkanları ve STK’lardan da çok sayıda temsilci yer aldı. Başkan Konuk ile adayların yan yana salona girdiği genel kurulda, adayların yaptığı ortak protokol çerçevesinde uzlaşma ile Divan kurulu oluşturulurken, yine kendilerinin ortak kararıyla adaylar salonda konuşma yapmadı. 

Haberdairesi.com'un haberine göre, Divan Kurulu’nun oluşturulmasından sonra başlayan genel kurulda yönetim ve denetim kurulları ibrasından sonra, Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk üreticilere seslendi. Daha sonra Özkan Taşpınar, Ramazan Erkoyuncu, Yusuf Erdem, Alişan Taşpınar ve Mehmet Öğdüm’ün aday olarak yarıştığı seçimlere geçildi. Gizli oy ve açık sayım usulüyle yapılan seçimlerde oy verme işlemi saat 17.00’de sona erdi. 

YENİ BAŞKAN RAMAZAN ERKOYUNCU OLDU

4624 oy alan Ramazan Erkoyuncu, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin yeni başkanı oldu. Özkan Taşpınar 3997, Yusuf Erdem 2337, Alişan Taşpınar 1529, Mehmet Öğdüm 161 oy aldı. Oyların 167’si geçersiz sayılırken, 22'si de boş çıktı. 

RAMAZAN ERKOYUNCU KİMDİR? TIKLAYIN

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2021, 00:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sırada tarım kredi kooperatifleri merkez Birliği
Sırada tarım kredi kooperatifleri merkez Birliği - 1 ay Önce

Sırada tarım kredi kooperatifleri merkez Birliği gittiler inşAllah. Gelecek ekip işten anlayan, çiftçilerimizi ve çalışanları çok düşünen bir ekip geliyor

Beysehirli
Beysehirli - 1 ay Önce

Diger müteahhitlere verilen vergi affı hakkı torkuyada verilmeli. Sanki ciftciler zora girecek gibi. Her ne kadar konya seker cumaya ait olmasada bölge çiftçisi etkilenir

Meramli
Meramli - 1 ay Önce

Giden yönetimde gelenlerde konya şekeri Çumra için iyi kullaniyor

banner251