Komedyen Şahan Gökbakar’dan Tarım Bakanlığına Kazdağı tepkisi

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın, Kazdağları hakkındaki açıklamasına tepkiler dinmek bilmiyor. Ünlü komedyen Şahan Gökbakar, Tarım Bakanlığı’nın Kazdağlarıyla ilgili açıklamasına tepki göstererek, "Bakanlığa sorularım: Biz salak mıyız?" dedi.

Komedyen Şahan Gökbakar’dan Tarım Bakanlığına Kazdağı tepkisi
banner200
banner217

Türkiye’nin oksijen depolarından Kazdağları’na yapılmak istenilen altın madeni, tüm vatandaşların tepkisine neden oldu.  Bunun üzerine Tarım ve Orman Bakanlığı, Kazdağları ile ilgili iddialara, sosyal medya hesaplarından yanıt verdi. Maden sahasının Kazdağılarında değil Kazdağılarına 40 kilometre uzaklıkta olduğu belirtilen açıklamada, kesilen ağaç sayısının da iddia edildiği gibi 195 bin değil 13 bin olduğu kaydedildi.

ŞAHAN GÖKBAKAR TEPKİ GÖSTERDİ

Şahan Gökbakar, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yaptığı bu açıklamanın ardından sosyal medya hesabından bir yazı kaleme aldı ve ikna olmadığını şu sözlerle açıkladı:  “Tarım ve Orman Bakanlığı açıklama yapmış. Demiş ki ‘evet ağaçlar katledildi ama 195 bin değil 13 bin ağaççık kestik canım. He ayrıca da Kaz dağları değil orası 40 km uzağı… Bakanlığa sorularım: Biz salak mıyız? Göz görüyor bakın bakalım kaç ağaç kesilmiş? Kaz dağları ve etrafı kaç km su kaynaklarına sahip? İstanbul’a su kaç km öteden geliyor? Yahu o bölgedeki köylere su taşıyan nehirler ve kaynaklar kaç km öteden geliyor? 40 km Kaz Dağları ve su kaynakları için, ev ile bakkala olan uzaklık gibi denilebilir… Yani açıkçası bu açıklamayı yapan ve bunu açıklama diye veren zihniyet işte sorun. Açıklama değil itiraf olmuş. Acilen bu Kanadalı şirket defolup gitsin buradan… Kanada’da ormanda bırak siyanürle altını, mangal yaktırmazlar be! Bunu onaylayan ve izin veren tüm kişilerden de hesap sorulsun!”

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mestan Cengiz
Mestan Cengiz - 1 yıl Önce

HAYIR EFENDİLER BİZ SALAK DEĞİLİZ!! ANCAK, BU ELEKTRİKLİ TRAKTÖR ATMASYONUNDAN SONRA HERHALDE BAZI SİYASİ VE BÜROKRATLAR VATANDAŞI “ELEKTRİKLİ ROBOT” GİBİ GÖRÜYORLAR, YANİ ROBOTUN YAPAY ZEKASINA İSTEDİKLERİ GİBİ KOMUT VERECEKLERİNİ ZANNEDİYORLAR, AYIP OLUYOR...

Aptal olmazsak, deli oluruz!
Aptal olmazsak, deli oluruz! - 1 yıl Önce

Sadece bu konuda mı salak olarak görüyorlar? Belediye başkanı seçilenler 10 ve üzeri iştirakinde başına geçip hakk ı huzur adı altında keselerini doldurmanın peşine düşüyorlar. Çiftçi girdi maliyetleri el yakıyor, faizler altından kalkılamayacak seviyelerde dedikçe, Tkk idarecileri bizi birtek Microsoft idarecilerinin ücretleri geçebilir dercesine açgözlülük derdindeler. Evet! Tamı tamanına böyle; bizi aptal sanıyorlar.

Ismail Sabaz
Ismail Sabaz - 1 yıl Önce

Kaz daglarini yolani, Kaz gibi yolarim!
Eceli gelen kopek cami duvarina isermis!
Anlamissinizdir, eyyy! Yüksek mevkilerde oturanlar!

Mehmet
Mehmet - 1 yıl Önce

90lı yıllarda 3-5 aklıevvelin öncülüğünde don pijama eylemler yapılıp, altın aranması protesto edilirdi. O zamanda böyle komedyenler! sanatçılar! pijamasını giyip destek olurlardı. Rahmetli Necip Hablemitoğlunun canına mal oldu, dünyanın en büyük altın rezervine sahip Almanlarda muradına erdi.

Çiftçi
Çiftçi - 1 yıl Önce

Bakan Kanadalı bir şirketin Ortadoğu temsilcisiydi.

Sertaç
Sertaç - 1 yıl Önce

Adam haklı

Rüstem
Rüstem - 1 yıl Önce

Selam
2400 ton altından bize düşen kısım 96 ton. Bunun parasal değeri yaklaşık 25 milyar lira.
Bu paradan 195 bin ağaçın sadece kereste değerini düşün. Sonra bu işletmenin kapladığı alan yollar vs maliyeti. Artı kaybolan endemik türler.
En önemlisi bu toprakları yıllarca siyanür ve arsenikle zehirleyecekler.
Yani resmen satılmış ve vatan hainliğinden başka bir şey yok.
Acaba gerçek potansiyel ne kadar 2400 ton mu?
Buradan pay alan siyasetçiler kimler?
Sözde direniş gösteriyor gibi gözüken ama aslında sivil toplum kuruluşu ayağındaki yardakçılar ne kadar pay alıyor?
Bu sorular tamamen 80 milyona sorulan sorular.
Bu vatan hainliği değilde nedir?
Hadi yine bana eğitim şart deyin bunun eğitim değil organize olup kendi topraklarını savunmakla millet olmakla ilgisi var. Bir kaç tane iyi insanı kurbanlık koyun gibi milyar dolarlık vahşi köpeklere yem eden bu millete yazıklar olsun.
Üstelik burası Çanakkale
Çanakkale geçmekle kalmadıklar gibi yüzyıllar boyu zehirli bir çevre bırakarak geçip gidecekler.

banner151

banner251