Kılıçdaroğlu: Çiftçinin kredi borçlarının faizlerini sileceğiz!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri halinde çiftçilere yönelik yapacakları vaatleri açıklayarak, “İlk bir hafta içinde çiftinin bankalara olan, tarım kredi kooperatiflerine olan borçlarının faizlerini ilk bir haftada sileceğiz, sıfırlayacağız” dedi.

Kılıçdaroğlu: Çiftçinin kredi borçlarının faizlerini sileceğiz!
banner282

Partisinin Mersin mitinginde çiftçinin sorunlarını değinen Kılıçdaroğlu,  "Şunu asla unutmayın; ilk bir hafta içinde çiftinin bankalara olan, tarım kredi kooperatiflerine olan borçlarının faizlerini ilk bir haftada sileceğiz, sıfırlayacağız. Çiftçinin traktörü, çiftçinin hayvanları asla haczedilmeyecek, bunu da yapacağız. Ziraat Bankası, çiftçi dostu bir banka olacak. Gazi Mustafa Kemal ne diyordu; ‘çiftçi milletin efendisidir.’ Söz veriyorum, Mersin'in umut meydanından söz veriyorum; çiftçiyi gerçekten de bu milletin efendisi yapmak benim boynumun borcu olacak” şeklinde konuştu.

BÜTÜN TÜRKİYE ŞAHİT OLSUN

Kılıçdaroğlu, devamında şunları kaydetti: “Esnaf kardeşimizle konuştum. Aynı şeyi esnaflarımız için de yapacağız. Bankalardan veya esnaf kooperatiflerinden aldıkları faizleri sıfırlayacağız. Faize karşıysan neden bunları silmiyorsun. Yine esnafın başvuracağı yer yok. Esnafın derdi olunca nereye başvuracağını bilmiyor. Umut meydanından, Mersin'den bütün Türkiye şahit olsun. Allah'ın izni ile iktidar olduğumuzda ilk yapacağımız iş Esnaf Bakanlığını kurmak olacak ve esnafın da yüzü gülecek. Halk Bankasını gerçekten de bir esnaf bankası yapacağız. Bunu herkes görecek. Esnafın nereden ne kadar ucuz kredi alacağını göstereceğiz. Ahi Evran kültürünü yaşatan esnaflara selam olsun."

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2021, 11:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
senem bici
senem bici - 2 ay Önce

tayyip erdoğan gidiyorsun bizi kendi malın gibi görüyorsun ağzından çıkanı kulağın duymuyor

nedin tahir
nedin tahir - 2 ay Önce

ülkeleri ni batıran liderlere bakın hepsi piskolojisi bozuk insanlar hepside ülkelerini felakete götürdüler

ayşe yiğit
ayşe yiğit - 2 ay Önce

sayın başkan doları kim durduracak uzaylılarmı bizimki hiç umursamıyor dolar garibanı öldürüyoooooooor nalet olsun böyle yönetime Allah belalarını versin

Osman
Osman - 1 ay Önce

be cebinden mi ödeyeceksin faizi