Kılıçdaroğlu: Çiftçi üretecek ama bankalar tepesinde!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hükümetin tarım ve hayvancılık politikasını eleştirdi. Çiftçinin borç batağında olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Çiftçi borç batağı içinde. Çiftçi üretecek ama bankalar tepesinde. İcralarla mücadele ediyor” dedi.

Kılıçdaroğlu: Çiftçi üretecek ama bankalar tepesinde!
banner200
banner217

Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, “Çiftçi borç batağı içinde. Çiftçi üretecek ama bankalar tepesinde. İcralarla mücadele ediyor. Borçlarını ödeyemediği için kendisini yakan, intihar eden çiftçi var. Seçim öncesi 'Deponun yarısı sizden yarısı bizden' dediler. Hani ne oldu bu sözler? Çiftçiyi çantada keklik olarak görüyor. Nasıl olsa bana oy verir diye düşünüyor. Şimdi sen de Saray'ın burnundan getireceksin kardeşim. 2020'ye geliyoruz tohum destekleri hala ödenmedi. Soğan üreticinin elinde kaldı, kontrolsüz et ithalatı yapıldı" dedi.

"Oy vermeye devam et biraz daha ezileceksin ve göreceksin. Çiftçi kardeşim unutma” diyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:  “Saray gitti Sudan'da pamuk ekmek, yağlı tohum ekmek için arazi kiraladı. Faturasını sen ödeyeceksin. Oy vermeye devam et biraz daha ezileceksin ve göreceksin. Yurt dışından buğday, patates, canlı hayvan ithal eden adama oy mu verilir?"

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
HÜSNÜ ZAN
HÜSNÜ ZAN - 13 ay Önce

REİSİCUMHURUN ÇOCUKLUK ARKADAŞI İLAHIYATÇI PROFESÖR DR. NİYAZİ KAHVECİ ŞÖYLE DİYOR;
“İslamizm dini dinden başka her türlü amaç için kullanmaktır. Siyasi, ekonomik, hukuksal, kültürel, ideolojik amaçlarla dini kullanmaya dincilik deniyor. Eğer İslam adına yapılıyorsa İslamizm deniyor, bunu yapanlara da islamist deniyor.”
Yasin Suresinin 21. Ayetini hem köylü hem de şehirli Akpartililerin iyice anlaması lazım, aksi halde islamistlerin komünistlerden bile tehlikeli olduğunu anladıklarında iş işten geçmiş olacak... YASİN-İ ŞERİF, AYET 21: “Sizden hiçbir ücret istemeyenlere uyunuz, onlar doğru yoldadırlar.” EVET HİÇBİR ÜCRET, DÜNYEVİ MENFAAT BEKLEMEYENLERE UYULMALI, YOKSA KÖYLÜ ŞEHİRLİ MİLLETİN OYLARINI ALIP DA MİLLETİ OYLUM OYLUM OYANLARA UYMAYA YANİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDERSEK, DAHA ÇOOOK OYULACAĞIZ... İSLAMİSTLERE DİKKAT EDELİM..

Ep
Ep - 13 ay Önce

Allah yardımcısı olsun çiftçinin çiftçi bitti hep yalan hep yalan bu günlere getirdi akp

Fettah
Fettah - 13 ay Önce

Ciftciyim bu güne kadar hep oy verdik, karşılığı battik, tefeci eline düştük, faizle,ithalat lobisiyle terbiye edildik, deniz bitti, malımı bedeva girdiler baba baba ,bir depo 400₺ doluyor.

Çifci
Çifci - 13 ay Önce

Sesimizi duyaramıyoruz buradan devlet büyüklerimize yetkililere sesleniyorum lütfen acilen çifcilerin borcunu faizsiz ikiyıl ödemesiz yedi yıla bölün çifci rahat bir nefes alsın krediyi krediyle kapatmaktan osandık bıktık kazancımız faizlerle yetmez oldu kaldıki ana para yı hiç ödeyemeyiz acil cözüm bekliyoruz

Çiftçi
Çiftçi - 13 ay Önce

Kendi düşen ağlamaz 2 kilo buğdaya 1 ltr mazot aldığın günleri beğenmezsen gübre vb. Gibi şeyleride daha çok banka banka dolanırsın çiftçi banka nedir bilmezdi

Avrupadan
Avrupadan - 13 ay Önce

Akparti hukumetimiz bir an evvel ciftci icin cozum.bulmali cumhurbaskanimiz ya ciftcinin borcunu af edin bir kereligine mahsus af etsin bak o zaman erdogan baba yuzde 70 oy aliyormu almiyormu!!!!

AVRUPADA BÖYLE SİLME VAR MI?
AVRUPADA BÖYLE SİLME VAR MI? @Avrupadan - 13 ay Önce

BORÇ SİLMEK YETMEZ, ÜSTÜNE PARA VERSİNLER.... GARANTİ MÜŞTERİLİ YOL, KÖPRÜ, HASTANE YAPILAN VE BÜTÜN BORCU MİLLETE KOL GİBİ GEÇEN TÜRKİYEDE ÇİFTÇİNİN BORCUNU SİLSİNLER, MEMURUN İŞÇİNİN HESABINA YAZSINLAR, HAY SİZİN ADALET VE KALKINMA ANLAYIŞINIZIN İÇİNE.....

banner151

banner251