Kesimler başlayacak açıklamasının aslı çıkmadı besiciler ortada kaldı!

Karkas kesim fiyatlarının düşüklüğü ve ESK’nın kesimleri durdurmasından dolayı zor günler geçiren besiciler, ortada kaldı. ESK’nın bu hafta kesim fiyatlarını artırarak kesimlere yeniden başlayacağı duyurulmasına rağmen bu açıklamanın uygulamada bir karşılığı olmadı. 

Kesimler başlayacak açıklamasının aslı çıkmadı besiciler ortada kaldı!
banner282

Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkan Yardımcısı Nazif Karabulut, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ESK’nın bu hafta 30 TL olan kesim fiyatına zam vererek kesimlere başlayacağını duyurmuştu.

Karabulut, bu açıklamasını ESK Genel Müdürü Osman Uzun’un makamında çekilmiş bir fotoğraf eşliğinde yapmıştı. Karabulut’un bu açıklaması besiciler tarafından da heyecanla karşılanmıştı. 

Ancak Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkan Yardımcısı Nazif Karabulut’un açıklamasına rağmen ESK’nın böyle bir kararının olmadığı ortaya çıktı. Kesimlerin başlamaması besicilerin tepkisini artırırken, Karabulut tarafından yapılan açıklama ve sonrasında yaşananlar ise ‘kim doğru söylüyor?’ tartışmasını gündeme getirdi.   

TARIMDANHABER

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
İlker
İlker - 3 yıl Önce

Acı ama gerçek bakanda değişse hiç bir gelişme olmaz. Tarım ve hayvancılık bitti. The end.

Musa BİRDAL
Musa BİRDAL - 3 yıl Önce

Gördüğüm herkes destekten ve geçici pansumanlardan bahsediyor yara neden oluyor. Yararlanmayı nasıl durdururuz diyen yok. Tarım ve hayvancılığın temel sorunu farklı böyle çözülemez. Benim bu konuda tebitlerim ve önemli projelerim var zaman kayıp edilmeden başlanmalı önce elde var olan çifçi kurtarılmalı teşvik edilecek genç çifçi yede sıra gelir ama önce tecürübeliyi kurtar.

Luleburgaz
Luleburgaz - 3 yıl Önce

Hepimizin hali perisan tarim bakani cumhur baskanin azina bakiyor bu memlekette her sey bitti olen insana serum ver bos is tarim sanayi fabrika bitti kimin ugrunda herkesin basi sag olsun islemeyen meclis var elleri kollari bagli bilerek mi yapiliyor bilmiyorum

tarık
tarık - 3 yıl Önce

kimsenin umrunda değilse bundan sonra benimde umrumda değil. ben bırakıyorum. Yeter artık..

Ömer bağ
Ömer bağ - 3 yıl Önce

İflastayız böyle giderse çifçi ne yapsın karpuz kavun domates i tarlada işçi kirasını ödeyemiyor girdiler malum birileri el atmalı