Kemal Kılıçdaroğlu: Tarım Kredi ile ilgili 84 habere bir günde nasıl erişim yasağı getirildi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milli Gazete ve Tarımdan Haber'in Tarım Kredi Kooperatifleriyle ilgili yayın yasağı getirilen haberleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Millî Gazete’nin ve Tarımdan Haber'in Tarım Kredi Kooperatifleriyle ilgili büyük yankı uyandıran 84 haberlerine Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliği tarafından erişim yasağı getirilmişti. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün gerçekleştirdiği partisinin gurup toplantısında Milli Gazete’nin ve Tarımdan Haber'in Tarım Kredi Kooperatifleriyle ilgili yaptığı haberlere getirilen erişim yasağına yönelik olarak dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Milli Gazete’nin ve Tarımdan Haber'in, Tarım Kredi Kooperatifleriyle ilgili yaptığı 84 habere, bir günde Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliği tarafından erişim yasağı getirildiğini belirten Kılıçdaroğlu asıl ilginç olanın Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman’ın Tarım Kredi Kooperatifleriyle ilgili Meclis’e sunduğu soru önergesi haberlerine de erişim yasağı kapsamına alınması olduğunu ifade etti.

Kılıçdaroğlu konuşmasında şunları kaydetti:

HABER OKUNMASIN İSTİYORLAR

"Millî Gazete’de 19, Tarımdan Haber sitesinden 65 haber yayınlanıyor. Toplam 84 haber. 7 Temmuz’da bunlar mahkemeye başvurup nasıl mahkemeyse aynı gün bütün haberlere erişim yasağı getiriliyor. Daha garip olanı ise şu erişim yasağına getirilen bir haber de Saadet Partili milletvekili var Sayın Abdulkadir Karaduman onun bir soru önergesini de haberleştirmişler o soru önergesine de erişim yasağı getirmişler. Bunu yapan hâkim. Şimdi siz bu kişiye hakim der misiniz arkadaşlar? Neden erişim yasağı getiriyorsunuz? Varsa haksız yazılan bir şey açarsınız tazminat davasını ama haber okunmasın istiyorlar. Gerçek anlamda adaleti istiyorsak yargı üzerindeki vesayeti kaldırmak zorundayız."

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2020, 02:45
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Anap
Anap - 1 yıl Önce

Yakın yandaşada birşey çıkartırız diye, Tarım kredilerde olan bitene göz yumuluyor. Yayın yasakları ile iş sürdürülüyor. Burada yazılanların onda biri için bile idareciler yargıya götürülmeliydiki bilelimki bu ülkede iktidar var. Sonları Anavatan partisininki gibi olacak.

Birader  fetö
Birader fetö @Anap - 1 yıl Önce

Benim ne adım ne fetö bulaştı ne algıya devletine vergisini ödeyen dürüst bir vatandasim şüpheli dahil degerlendirilmedim vekil çocuğu da değilim bakan çocuğu da veya bir genel müdür çocuğu oğlu hiç değilim adam gibi adamim gevşek yorum yapmadım bunuda bil beni bilen bilir hiç boş yorum yazmam direk bu şunu direk soyleyim bir insan açığa alınıp sonra geri geliyor ise bu zaten şaibe dir. Aynı pozisyon lar hızlı yükselişler sizce normal ise bana hava hoş ben öyle düşünüyorum hiç yoktan fetö gibi değil devlet düşündüğü gibi düşünüyorum namim ile imza atım sonuna ANALİZCi

Fetö diye yazan arkadaş
Fetö diye yazan arkadaş @Anap - 1 yıl Önce

Sen şimdi fetö yazmışsın buraya da fetöcüler geri getiriliyormuş gibi çağrışım yapmış bu yorumun...vicdanını önüne koy fetö terör örgütünün mensupları bu kuruma girebilir mi hiç???

kovboy
kovboy @Anap - 1 yıl Önce

Tkk sıradan kararlar bakın not düşün bu kurumda bence büyüyor

Fetö
Fetö @Anap - 1 yıl Önce

Kime sorsam açığa alındım geri geldim diyor bu nasıl bir kuruluş anlatsin biri bana bolg müdür müdür yrd şef alt personeller özellikle belinden kırılmış

Yozlaşma böyledir
Yozlaşma böyledir - 1 yıl Önce

Yorumlarda vardı ama arada kaynadı gitti sanırım. Makam idarecilerine tahsisli araçlar konusu. Yani tatil, izin, hafta sonu bile Passatlar, Superb'ler, Volvo'lar elinizin altında, yakıt ve tüm giderleri ise çiftçi Ahmet Amcaya. Kurban alanlarında görürsünüz makamları. Kurban Allah'a yaklaştırır, değilmi abiler?

Yakupa cevap
Yakupa cevap @Yozlaşma böyledir - 1 yıl Önce

Genel Müdür bilse ne olacak GMY Konya yolunda kaza yapıyor, içinde hanımı çocuğu var. Dairenin arabasında ailenin işi ne, gece gündüz fırıl fırıl geziyorlar, tatilde bu araçla gidiyorlar, GM bilmiyor mu biliyor. Yedikleri önünde yemedikleri yanında, teftiş diye bir şey yok, çünkü teftiş GM'ye bağlı, Bakanlık denetlemeye korkuyor, sonuç şu tarımı bitiren Tarım Kredi.

yakup
yakup @Yozlaşma böyledir - 1 yıl Önce

Örnegin bölge mdürünün makam aracını özel işinde kullandığını genel müdür nasıl bilecek

Yalanmı söylendi?
Yalanmı söylendi? - 1 yıl Önce

Bakan'ın bile olanı biteni bilip, güç yetiremediği yerdir Tarım kredi. Engelleyinde duyulmasın olan bitenler. Olmayan neyi yazdı Tarımdan Haber? Söylermisiniz hangi iftirayı attı hangi karalamayı yaptı? Olan duyulmazsa devam eder bu düzen ve sonrada dürülür defterleri

Şaka gibi
Şaka gibi - 1 yıl Önce

Herşey çok güzel. Mevsim bahar. İşler güçler yolunda. Demokratik haklarımızın hepsini kullanabiliyoruz. Hukukun üstünlüğü tam. İşler ehline veriliyor, ehil olmayanlar millet malıdır bu denerek görevden uzaklaştırılıyor. Ömer bin Abdulaziz'i zamanını aratmayacak bir adalet söz konusu. Yazmakla bitmez güzellikler var Türkiye'de ve Tkk'da. Gülmeden okumanızı isterdim.

Vatan sana can feda
Vatan sana can feda - 1 yıl Önce

Ataması bile hukuksuz. Sonra toplanın yakın yandaşlarla en az kazananı 50 bin alsın, çiftçi kan ağlarken hemde. Ortak kurumdan kaçıyor, kaçamayanlarsa çaresizlikten duruyorlar. Bu manzarada kurum idarecilerinin kurumda bulunma sebepleri nedir acaba? Vatana millete hizmet tabi:))

Ak Ak Ak
Ak Ak Ak - 1 yıl Önce

AkHakim, AkTarımKedi,AkGenelMüdür, AkBaşkan, AkMüdür, AkPersonel, AkÇiftçi
DURMAK YOK YOLA DEVAM
yAllah seydi

Siz zengin oldunuz, ya çiftçi?
Siz zengin oldunuz, ya çiftçi? - 1 yıl Önce

İştiraklerin hepsi batak haldeler, boğazlarına kadar kredi borçları var. Gübretaş, idareniz altında tarihi zararlar etti. Göstermelik karlar, borçların yüzde kaçına denk gelir? Market açmakla öğünüyorsunuz sadece, kimi alıp kimleri getirdiğinizde yayın yasağına girdi ama şirketin mevcut borçlarıyla sürdürülebilir tarafı yok, bunu gayet iyi biliyorsunuz. Tuttuğunuz yeri kurutmakta ustasınız maşAllah. Sadece idarecileri zengin etmek olunca niyet sonuç kaçınılmaz zaten.

Yahya çiftçi
Yahya çiftçi - 1 yıl Önce

Bunlar varya bunlar nasıl hesap verecek Allah sorsun umarım eliniz ayağınız dolaşır yaptığınız hersey hile yalan dolan bu adam kim ya neden bu adam görevden alınmıyor.M o ateş bey umarim ders çıkardın yaşadıklarından ahlar var üzerinizde veballer var yaptıklarınızın bedelini çok kötü ödeyeceksiniz er yada geç..


banner251